logo SDS
Dnešní datum: 22. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 12
Prům. 8.3
21 denni
Max. 330
Prům. 211.4

Nyní si čte web : 36 uživ.

11. Nezařazeno - tisk

* Zprávy o levicové frakci ČSSD

Vydáno dne 14. 05. 2005 (7226 přečtení)

Zprávy o založení levicové frakce ČSSD očima ČTK, Novinek (Právo), iDnes (MF Dnes) a BBC. Prohlášení frakce si můžete přečíst ZDE.

ČSSD má levicovou frakci

PRAHA - V sociální demokracii ode dneška existuje levicová frakce, kterou v Praze založilo 112 delegátů z krajů. Její neformální mluvčí, poslanec Jan Kavan novinářům řekl, že frakce nechce ČSSD rozbíjet, tím méně zakládat novou stranu. Frakce podle něj hodlá prohloubit vnitrostranickou demokracii, bránit reformám na úkor chudých a nedopustit, aby se KSČM stala nejsilnější levicovou stranou.

Vliv frakce na vládu a ČSSD, v níž má i mnoho kritiků, je zatím nejasný. Delegáti dnes ale chválili premiéra Jiřího Paroubka, jehož dosavadní kroky jsou pro ně příslibem. Opakovaně také zdůrazňovali, že hodlají působit v rámci strany.

Kabinet v čele s Paroubkem se však ve sněmovně opírá jen o nejtěsnější možnou většinu a ve frakci je i několik lidí ze sedmdesátičlenného poslaneckého klubu ČSSD. Kavan řekl, že se budou společně radit, žádný "poslanecký klub číslo dvě" ale zakládat nehodlají. "Takové ambice nemáme," uvedl i jeho kolega Vladimír Laštůvka. Tito poslanci ale podle Kavana mohou hledat a vedení tlumočit stanoviska k některým zákonům.

Podle dostupných informací jsou zatím ve frakci Kavan, Laštůvka, Petr Lachnit, Josef Hojdar, Robert Kopecký, Jaromír Schling, Miloš Melčák, spekuluje se i o Stanislavu Křečkovi a Miloši Kužvartovi, ale také dalších. Ne všichni dnes podle Kavana do Domu odborových svazů dorazili. Nevyloučil, že další přibudou. Navíc je prý i řada lidí, kteří nejsou členy, ale s frakcí sympatizují, jmenoval například Zdeňka Škromacha, vicepremiéra a nedávného vyzyvatele Stanislava Grosse v boji o vedení strany.

Sociální demokracie má zhruba 16.500 členů. Na dotaz ČTK, kolik jich má frakce, případně kolik jich reprezentuje, Kavan řekl, že to bude jasné v příštích týdnech. Už nyní je ale podle něj zřejmé, že frakce nebude marginálním proudem, jak jí předpovídají někteří její kritici.

Delegáti se dnes shodli mimo jiné na tom, že vedení strany by měli volit všichni členové ČSSD, sociální demokracie by měla rozhodující otázky podrobovat vnitrostranickému referendu a prosazovat primární volby na všech úrovních. "Cílem je posílení a prohloubení vnitrostranické demokracie, která omezí tak rozšířený klientelismus v řadách sociální demokracie a zamezí manipulaci v programových a personálních otázkách," stojí v prohlášení frakce.

Kavan uvedl, že zatím je zastoupení jednotlivých krajů mezi jejími členy dost nerovnoměrné. Velký ohlas má podle něj tato levicová platforma třeba v Ústeckém kraji, v Praze a na Zlínsku, slabý naopak v Plzeňském kraji. Delegáti dnes zvolili pětičlenný přípravný výbor ve složení Kavan, šéf děčínské okresní organizace Jaroslav Foldyna, bývalý ministr zdravotnictví Ivan David, Kateřina Hojdarová, což je dcera poslance Hojdara, a delegátka ze severní Moravy Jarmila Grossmannová. Nejvíc hlasů dostal podle Foldyny Kavan, lze zřejmě předpokládát, že bude zvolen i oficiálním mluvčím frakce.

Přípravný výbor má pracovat do doby, než bude zastoupení krajů mezi členy frakce rovnoměrnější.

Frakce prý nesdílí antikomunismus a nevnímá KSČM jako nepřítele. Zároveň ale komunisty považuje za své nejvážnější soupeře v boji o levicového voliče. "Názorový střet a konkurence s KSČM bude největší," prohlásil Kavan.

Dodal, že frakce hodlá spolupracovat s obdobnými platformami v partnerských evropských stranách.

ČTK, 14. 5. 2005, 16:06


Levicová frakce prý nechce ČSSD rozbíjet

V sociální demokracii od soboty oficiálně existuje levicová frakce, kterou v Praze založilo 112 delegátů z krajů. Její neformální mluvčí, poslanec Jan Kavan, novinářům řekl, že frakce nechce ČSSD rozbíjet, tím méně zakládat novou stranu.

PRAHA - Frakce podle Kavana hodlá prohloubit vnitrostranickou demokracii, bránit reformám na úkor chudých a nedopustit, aby se KSČM stala nejsilnější levicovou stranou. Členy frakce je hned několik poslanců, Kavan řekl, že se budou společně radit, žádný "poslanecký klub číslo dvě" ale zakládat nehodlají. "Takové ambice nemáme," uvedl jeho kolega Vladimír Laštůvka.

Tito poslanci ale podle Kavana mohou hledat a tlumočit vedení stanoviska k některým zákonům. Sociální demokracie má zhruba 16 500 členů. Kolik jich má levicová frakce, bude jasné v příštích týdnech. Už nyní je ale podle Kavana zřejmé, že nebude marginálním proudem, jak jí předpovídají někteří její kritici.

Frakce se dnes shodla mimo jiné na tom, že vedení strany by měli volit všichni členové ČSSD. Sociální demokracie by měla rozhodující otázky podrobovat vnitrostranickému referendu a prosazovat primární volby na všech úrovních.

"Cílem je posílení a prohloubení vnitrostranické demokracie, která omezí tak rozšířený klientelismus v řadách sociální demokracie a zamezí manipulaci v programových a personálních otázkách," stojí v zakládajícím prohlášení frakce.

Severní Čechy Kavana podporují

Frakce má největší podporu u sociálních demokratů Ústeckého kraje, a to na Děčínsku, Litoměřicku, Lovosicku a Mostecku, kde je vysoká nezaměstnanost. V ostatních krajích s ní sympatizují jen jednotliví socialisté.

S podobnými cíli vznikla po loňských volbách do Evropského parlamentu Platforma pro renesanci ČSSD. Občas se její stoupenci sejdou v sídle ČSSD Prahy 2 a někdy mezi ně zavítá i bývalý předseda vlády a ČSSD Miloš Zeman. Její vliv ve straně je však zanedbatelný.

Novinky, 14.5. 2005 15:11


Část poslanců ČSSD založila levicovou frakci

Sto dvanáct sociálnědemokratických delegátů z krajských organizací ČSSD v Praze založilo novou levicovou frakci strany. Její neformální mluvčí, poslanec Jan Kavan novinářům řekl, že frakce nechce ČSSD rozbíjet, tím méně zakládat novou stranu.

Frakce podle něj hodlá prohloubit vnitrostranickou demokracii, bránit reformám na úkor chudých a nedopustit, aby se komunisté stali nejsilnější levicovou stranou. Členy frakce je několik poslanců.

Uvnitř strany

Kavan řekl, že se budou společně radit, žádný "poslanecký klub číslo dvě" ale zakládat nehodlají. "Takové ambice nemáme," uvedl i jeho kolega Vladimír Laštůvka. Tito poslanci ale podle Kavana mohou hledat a tlumočit vedení strany stanoviska k některým zákonům.

Kavan odhaduje, že frakce nebude marginálním proudem, jak jí předpovídají někteří její kritici. Frakce se shodla mimo jiné na tom, že vedení strany by měli volit všichni členové ČSSD. Sociální demokracie by měla rozhodující otázky podrobovat vnitrostranickému referendu a prosazovat primární volby na všech úrovních.

BBC česká redakce, 14. května 2005, 15:57 SEČ


Nechceme rozbít ČSSD, tvrdí zakladatelé frakce

Za levicový proud bude mluvit Kavan

V ČSSD oficiálně existuje levicová frakce. V Praze ji založilo 112 delegátů z krajů. Poslanec Jan Kavan jako její neformální mluvčí řekl, že frakce nechce ČSSD rozbíjet, tím méně zakládat novou stranu. Podle Kavana nechce frakce dopustit, aby se KSČM stala nejsilnější levicovou stranou.

Frakce podle něj hodlá prohloubit vnitrostranickou demokracii v ČSSD a bránit reformám na úkor chudých.

Členy uskupení je hned několik poslanců. Kavan řekl, že se budou společně radit, žádný "poslanecký klub číslo dvě" ale zakládat nehodlají. "Takové ambice nemáme," potvrdil i další ze zakladatelů frakce - poslanec Vladimír Laštůvka. Poslanci ale podle Kavana mohou hledat a tlumočit vedení strany stanoviska k některým zákonům.

Představitelé frakce zatím nevědí, kolik ze šestnácti a půl tisíce členů ČSSD se k nim přidá. Už nyní je ale podle Kavana jasné, že levicová frakce nebude marginálním proudem.

Frakce se na sobotním jednání shodla mimo jiné na tom, že vedení strany by měli volit všichni členové ČSSD. Sociální demokracie by také měla rozhodující otázky podrobovat vnitrostranickému referendu. "Cílem je posílení a prohloubení vnitrostranické demokracie, která omezí tak rozšířený klientelismus v řadách sociální demokracie a zamezí manipulaci v programových a personálních otázkách," stojí v zakládajícím prohlášení frakce.

iDnes, 14.05.2005 15:38


Související články:
(ČR - strany: ČSSD)

Jak radikalizovat ČSSD? (28.03.2010)
Házení vajíčky, házení fašismem (02.06.2009)
ČSSD - nová hesla a realita (02.07.2008)
Oni jsou ochotni udělat úplně všechno, aby si udrželi moc (06.01.2008)
Hroziti Blairem (29.06.2007)
Organizace ČSSD v Zemanově bydlišti ukončila činnost (27.03.2007)
Projev na mimořádném zasedání ÚVV ČSSD 26. června 2004 (25.03.2007)
Jak se nejspíše dohodl Klaus se Zemanem, aneb v jednotě je síla (24.03.2007)
Jak dál? Převzít opět iniciativu! (08.03.2006)
Dokud budu mít vliv na politiku ČSSD, nebudou poplatky u lékaře ani školné, říká Jiří Paroubek (04.02.2006)
Paroubek, nebo svoboda (19.01.2006)
Premiérův poradce: ČSSD si musí udržet otevřené dveře ke KSČM (12.01.2006)
Možnosti podle Zemana (04.01.2006)
Nejde jen o průzkumy preferencí (03.01.2006)
Paroubek dal sociálním demokratům jasně najevo, jak vypadá a jak jedná konzervativní levicový lídr (29.09.2005)
Ticho po levici (07.07.2005)
Po Modré šanci přijde červenohnědé nebezpečí (16.05.2005)
Miloš Zeman přiznal: Chtěl jsem spojit ČSSD s KSČM (10.05.2005)
Frakce ČSSD chystá ustavující konferenci (01.05.2005)
Vystoupení na zasedání ÚVV ČSSD (23.04.2005)
„Programové prohlášení frakce sociálně-demokratické levice“ není východisko, ale cesta do slepé uličky (31.03.2005)
Poslední večeře českých sociálních demokratů (30.03.2005)
Per astera ad astra? (30.03.2005)
Sjezd ČSSD - definitivně do ... prava? (29.03.2005)
Rozhovor s delegátem, exministrem Ivanem Davidem (29.03.2005)
Vyhrál mrtvý muž (28.03.2005)
Programové prohlášení frakce sociálně-demokratické levice ČSSD (27.03.2005)
Median: Lidé soudí, že nejlepším šéfem ČSSD by byl Zeman (25.03.2005)
Část ČSSD vyzvala Grosse k omluvě za zradu programu (24.03.2005)
Za Zemanem na chalupě byl velvyslanec USA (24.03.2005)
Kdybych byl prezident, nebyla by ČSSD v tak ubohé pozici (12.03.2005)
S modernizací ČSSD nelze otálet (09.03.2005)
Upřímnost bez billboardů? (23.02.2005)
Po Praze se povídá... (23.02.2005)
Emancipační strategie - hlas minulosti? (22.02.2005)
Kurz němčiny pro premiéry (16.02.2005)
Projev k programovým otázkám (29.01.2005)
Návrh Akčního programu ČSSD do voleb 2006 (29.01.2005)
Základní (dlouhodobý) program ČSSD (verze 6) (29.01.2005)
Středový volič a ČSSD (28.01.2005)
V modré dálce rudý květ (27.01.2005)
Nestačí myslet to upřímně, musíme poctivě pracovat! (19.01.2005)
Chci být v Senátu, aby Senát mohl tleskat (24.12.2004)
Dvě cesty (21.12.2004)

[Akt. známka (jako ve škole): 0,05 / Počet hlasů: 22] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1765 (1765 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1351 (1351 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1375 (1375 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
890 (890 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1519 (1519 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1310 (1310 hl.)
Prohnilý humanismus !!
894 (894 hl.)

Celkem hlasovalo: 9104


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.