logo SDS
Dnešní datum: 05. 06. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 35
Prům. 22.5
21 denni
Max. 647
Prům. 459.2

Nyní si čte web : 53 uživ.

03. Rozhovory, diskuse

* On-line rozhovor se zbitým poslancem Dolejšem

Vydáno dne 28. 04. 2006 (6791 přečtení)

V noci na středu napadla skupinka útočníků poslance a místopředsedu KSČM Jiřího Dolejše před jeho bytem v Praze. Tři muži mu sprostě nadávali a pak do něj deset minut tloukli a kopali. Mají se bát komunisté o své životy? Jiří Dolejš odpovídal čtenářům iDNES. 28.04.2006 11:00

OTÁZKA (cheos)
Soudruhu poslanče, dokážete se teď už vžít do pocitů nevinně bitých politických vězňů ? Vy se z toho brzy dostanete. Mnozí z těch, které měli vaši spolustraníci v "péči" to štěstí neměli. Ani jim ani Vám jsem to nepřál a přeji brzké uzdravení. Doufám, že se teď na některé věci budete dívat trošku jinak.

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:09 )
S těmi, na kterých bylo pácháno násilí (nejen fyzické ale i psychické), jsme cítil i před tím a lhostejno za jakého režimu. Moje osobní zkušenost z polltické "argumentace" bitím těch co mají jiný názor na tom nemůže nic změnit. Svůj případ nezveličuji, vím, že jiní to odnesli daleko víc. Ale i tato běžná "nakládačka" za poltickou příslušnost snad nepatří k něčemu, co lze přehlížet. Jinak děkuji za přání.

OTÁZKA (Michal Jitrovec)
Přeji vám brzské uzdravení, pane poslanče. Jak to vypadá s vaším okem a kdy se vrátite do Parlamentu?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:10 )
Lékaři jsou optimisti a já také. Věřím, že už na schůzi 9. května nebudu chybět. Dnes mi lékař napsal vycházky na čerstvém jarním vzduchu.

OTÁZKA (Miroslav Vysmahlo)
Co jste myslel tím, že kdyby vás více znali, tak by vás třeba nezbili?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:15 )
Protože si myslím, že objektem jejich násilí nebyl nějaký Jirka z Bubenče, ale reprezentant KSČM, o které mají velmi zprostředkovanou představu. Ve svém okolí mám řadu lidí, kteří komunisty nemají rádi, ale s komunisty které znají (se mnou) se baví slušně. Já osobně nepatřím mezi agresivní lidi a sažím se co nejobjektivizovat obraz KSČM v očích negativně zaměřené části společnosti vůři KSČM. A především se snažím vlastní prací dokazovat, že poltikau lze dělat slušně. A to by snad neměla být příčina nebo spouštěč nějaké agrese.

OTÁZKA (Olin)
Nelíbí se mi co se Vám stalo a přeji Vám brzké uzdravení. Ale dotaz: Co si myslíte o reakci pana Paroubka ? Mě připadá demagogická a neseriouní. Děkuji

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:22 )
Celkové poltické klima ve společnosti spoluutváříme všichni. A nadměrná agresivita ve společnosti nepochybvně je - myslím že předvoloebnmí kampaň by mohla být ještě věcnější, ale anive yvspělých demokraciích není prosta určitých teatrálních prvků, aby pronikla do vědomí zejm. apolitických spoluobčanů. Duel ODS a ČSSD nechci komentovat, nutně je v něm z obou stran hodně populismu. Způsob této teatrálnosti si každá stran volí sam. Mobiliační akce ODS proti levici se dají srovnávat s varováním před Modrou šancí. Co se ale vymyká jsou tvrzení např. o noci dlouhých nožů atp. Takových historických konotací by se měli všichni vyvarovat. Tím netvrdím, že na mne ty "bouchače" poslala nějaká poltická strana, ale že překročení únosné míry může na některé jednotlivce působit nepřímo.

OTÁZKA (PlnouParouBack)
Nesnažíte se s Vašeho napadení vytlouct politický kapitál ?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:25 )
nevím z čeho tak v případě mé osoby usuzujete. To že jsem napadení oznámil polcii a jako ústavní činitel jsme informoval Poslaneckou sněmovnu jsem považoval za svou povinnost. Kauzu myslím nenafukuji - ostatně zbitý občan je skutečně dfaleko častější věc, u poltika to má jenom symbolickou hodnotu (i když taky cedí krev, když dovolíte).

OTÁZKA (Frantík)
Dobrý den, proč se nepřejmenujete, nedistancujete, slova niho nezabijí přece a budete mít klid?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:30 )
To by bylo na dlouhou odpověď, ale přinejmenším, nedalo by se to chápat jako kličkování - důležitější je obsah a jeho vývoj, ne ? Ostatně v zemích kde se komunisté přejmenovali jsou stále mnohými vnímání jako "ti bolševici" - viz německá Die Linke. Tuto otázku si musíme řešit sami, bez vnějšího tlaku.

OTÁZKA (Pompo)
Ať už šlo v minulosti o komunisty nebo fašisty, jejich totalitně smýšlející funkcionáři vždy zastrašovali své oponenty ve vlastních řadách. Z počátku tím, že je nechávali zbít najatými mlátičkami, později je likvidovali definitivně. Můžete vyloučit, že se vám, který reprezentujete v KSČM liberální proud, nedostalo podobné výstrahy od stalinistického křídla vaší vlastní strany?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:35 )
Tuším, že už jeden stranický kolega v médiích diplomaticky konstatoval, že možné je všecno. Ale i když znám jeden tragikomický bonmot že "některé soudružské vztahy mohou být horší než třídní boj" sám si to nemyslím. krystalizace názorů v KSČM i v té neformální rovině nemá takovou podobu. I v tomto jsme už jiní.

OTÁZKA (Aleš MAJA Slabý)
Mám dotaz. Nelibí se mi opravdu Vaše zmlácení, ale můj soukromý názor je takový, že komunistům v této zemi se musí škodit (na vsech frontach). Sám jsem podnikatel, miliony nemám, ale vím, že byste mě zničili. Moje prarodice a pribuzne vas rezim neprimo zabil. Aleš Slabý (22)

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:38 )
právo na názor je svatá věc a dokonce chápu i jeho osobní rozměr jako ve vašem případě - ale přesto si mylsím, že bych slůovo škodit raději nahradil něčím jiným - porazit, překonat atp. Takhle to vypadá jako kdyste nám chěl propichovat třeba pneumatiky a to jistě nechcete.

OTÁZKA (Jiří Koubek)
Vážený pane místopředsedo, na internetu se objevili spekulace, že za útokem na Vaší osobu mohou také stát radikalní komunisté, kteří se neztotožňjí s Vašimi názory. Co si o tom myslíte? Přeji Vám velmi brzke uzdravení.

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:42 )
Předchozí dotaz byl obdobný - nehovořil ale o radikálních komunstech. Tudíž ještě jednou - takovou agresi z vlastbníchj řad vylučuji Na rozdíl od příznivců krajních řešení (extremistů) pro radikalisty mám pochopení. Toto slovo má kořen v latinském radix, tedy kořen a jít ke kořeni, do hloubky, k podstatě věci je i mojí snahou. I když se možná s některými neshodnu, co tou podstatou je. A díky za přání.

OTÁZKA (acol)
Co rikate vyjadreni Paroubka, ze za utokem na vas stoji ODS

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:43 )
Obecněji už jsme reragoval - přímou vazbu na jakoukoliv poltickou stranu vylučuji. Ale všichni bychom mělui v kampani vážit slova, abychom u agresi nakloněnějších jedninců nerozdmýchávali vášně. Antokomunismus ODS je někdy až příliš peprný.

OTÁZKA (steve)
Máte pocit že útok na Vaši osobu byl politicky motivován?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:46 )
Logiku vidím v tom, že ti co na mne zaútočili mne neznali osobně, ale z médií jako poltika. A jejich verbální útoky proti komunistům, které tomu fyzikému útoku předcházeli to podle mne naznačují vcelu jasně. Sorry, ale dostat přes hubu na tancovačce třeba kvůli holce by asi bylo lidštější.

OTÁZKA (Pompo)
Snad budete souhlasit se známou tezí, že vražda na tyranu není zločinem. Proč by tedy paralelně s tím mělo být zločinem zbití předního představitele strany, která například podporuje tiskovinu Mladá pravda, kde se otevřeně vyzývá k třídnímu boji a svržení demokratického režimu?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:51 )
A o tom , kdo je tyran rozhodne kdo ? legitimní ústavní politickou sílu a její představitele těžko můžete obvinit z tyranie. Tolik za právní řád tohoto státu. A kdybyste šel ke zdrojům a nečerpal jenom ze zprostředkovaných informací, tak byste věděl, že KSČM z prostého faktu, že existují společenské třídy s rozpornými zájmy nevyvozuje ani v nejmenším comkoliv co by vedlo k třídní nenávisti a násilí.

OTÁZKA (pepa)
kam se ztratil p.Exner ne že by se mi oněm stýskalo??

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:51 )
doporučuji exner@psp.cz

OTÁZKA (občan z kraje města)
Mohli Vás slovně napadnout jiní lidé, než ti co Vás napadli fyzicky?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:54 )
Nepovažuji to za pravděpodobné. Mezi místem slovního napadení (kde bylo světlo) a fyzického napadení (kde byla tma) je pár metrů. A na tomto poměrně přehledném úseku žádní jiní lidé nebyli. Inu, otočil jsme se k hloučku provokatérů zády, to jsme asi neměl dělat.

OTÁZKA (Freud)
Mohou být rozum a chtíč v opozici natrvalo?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 11:55 )
Mohou, ale ve většině případů s trvalými následky.

OTÁZKA (Z-K-P-M)
Kdyby byl zmlacen nejaky nacek z nezajimave pidi strany, inicializoval byste ci podporil byste akci podobnou te co byla v poslanecke snemovne po vasem napadeni?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:02 )
Omezit násilí na ulicích mají ve volebních programech všechny poltickcé strany - různé Mordy a zabijačky" jsaou bohužekl příliš časté. kromě systémových aklegislativních opatření jde i o otázku hodnot společnosti - akce proti násilí, proti politickému násilí ale i např. proti zneužití pravomocí jsou proto na místě. V takovým případech nesmí stát politik stranou. myslím, že politik i z menší strany nebo novinář by asi pozornsti médií neunikl. pro určitý symbolický mediální význam, který to má. Osobně má za špatné, když se dostatek pozornosti nepřikládá i jiným násilným projevům, jako třeba je-li důvodem rasismus nebo xenofobie.

OTÁZKA (Mirek)
Komunisti jsou zlocinecka organizace tak se nedivte. Obeti komunistu dopadly hur jak vy.

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:15 )
Zločiny páchané pod hlavičkou komunismu jsou skutečně odsouzeníhodné - to ale neopravňuje automaticky přiřazovat charakteristiku zločinný k myšlence, straně nebo dokonce ke každému členu KSČM. Je mi líto, že tohle nerozlišujete. Navíc snad byste nechtěl aby to cose odehrávalo v minulosti znovu a znovu ožívalo i dnes ?

OTÁZKA (Ludmila C.)
Nejde mi do hlavy, že vás mlátili a kopali násilníci asi 10 minut, že se to nedostalo do záběru kamer. To přece není možné. Jinak je mi líto, že se to stalo zrovna vám, který děláte ve vaší straně trochu vítr.

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:16 )
Díky, věřím, že na svěží povětří je nás tam víc.

OTÁZKA (Igelitak)
Jak si myslite, ze dopadnou volby a preji si aby jste nebyli v koalici vladnoucich stran a aby jste se vylecil z napadeni. Vy mate jaka prani? Zivotni, politicka, ekologicka?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:21 )
profesi poltika musím brát váže, jinak by to asi nemělo smysl. takže nepřekvapím přáním dobrého volebního výsledku pro KSČM a pro otevření možnosti vládnutí do leva (do vlády přitom skutečně nemusíme). Osobní plány mohou souviset třeba i s tou ekologií, dříve jsem často jezdil do přírody (jako každého městkého člověka mne zajímala) a mám na to nyní málo času. Kdo mne zná tak ví, že to není nenáročné přání - lépe si rozložit čas - na frajk dostává třeba i čas na dceru, četba literatury, kamarádi ...

OTÁZKA (Kafka)
Proč jste se tak po tom útoku předváděl? To jste se neumyl úmyslně?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:26 )
Mohu vá ujistit, že mám hygienické návyky v pořádku. Ale i přesto, že jsem byl během dne několikrát ošetřován a i povrchové rány v obličeji mají tendenci vytvrvale krvácet. Do jednacího sálu ve Sněmovně jsme šel rovnou od lékaře,protože se zrovna hlasovalo o usnesení a chtěl jsem si to alespoň poslechnout. Pro někoho by to byl možná profesní handicap, ale teatrálnost mi není vůbec vlastní.

OTÁZKA (Jesuslives)
Dobry den, prestoze se "s komunisty nemluvi", u vas udelam vyjimku. Pripadate mi jako jeden z mala slusnych politiku KSCM (narozdil od panu Exnera apod.), stale se vase "liberalni" frakce s ultralevicaky nemuze shodnout. Ptam se vas tedy: Proc jste si vybral zrovna KSCM? Cim vas tahle strana pritahuje? Stoji vam to za to i s vedomim, co zde rezim pred r. 89 provadel (prestoze vy osobne se od toho narozdil od strany distancujete)??? Diky za odpoved

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:38 )
vstupoval jsem do |KSČ zachycené perestrojkou v roce 1989. Od vzniku KSČM v roce 1990 jsme jí pomáhal budovat. Pravda od píky, tj. od základní organizace před okres až po nejvyšší funkce. Myslím, že za trěch 17 let udělala kus cesty i když bych logicky mnohé viděl ještě jinak. Jsme obecně levicově založený, jako bývalý teoretik tíhnu k důkladnému systémovu uvažování, co ž není v rozporu s radikální mi mylšenkami, ale je to v rozporu s jejich povrchním chápáním nebo s hloupím fanatismem. Z této oblasti se také rekrutují mí nejčastější oponenti. Jako ekonom zase vnímám věci poměrně realisticky, takže strategický přesah poltiky pro mne není nějaké utopické snílkovství nýbrž zcela věcné zadání s konkrétními nároky na zdroje, efektivnost atp. Před minulostí spojenou s KSČ se nedá utéci a její obejtivní reflexe je přímo povinností každého reprezentanta KSČM. Bud se nechá KSČM nostalgikům a nebo se vyvede do nových časů jako levicová alternativní politická síla užitečná pro lidi. Tercium non datur.

OTÁZKA (volič)
Proč nemáte Váš volební program podrobně vyčíslený aby bylo vidět jak je nereálný??

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:44 )
Výtka na obecnost volebních programů nep=latí jen na KSČM. Jeho konkretizace je možná ještě během kampaně, kandidáti tu mají šanci v kontaktu s médii i s občany. vedle toho ještě běží výzva pro opbčany aby přispěli svou trochou do mlýna, která bude ještě v květnu vyhdnocena. A na volební priogram navazující propagandistické materiály. Jinak na rozdíl zejm. od vládních stran na KSČM nepracují tými z decizní sféry. Naše odborné zázemí je dobrovolné, složené z různých sympatizantů popř. z lidí, kteří mají pocit, že pomlžeme prodadit jejich myšlenky a věřím, že se proměnuje s tím, jak stoupají nároky na naši přímou dopovědnost. Reálnost anšeho rpogramu je m.j. i v tom, že nevyžaduje ani zvyšování daní ani další zadlužení ekonomiky.

OTÁZKA (Jakub Kříž)
Dobry den!nemyslite ze by bylo pro Vas, jako komunistickou stranu, lepsi zvolit jine jmeno. komunismus je prezitek, naprosto nerealny princip, ktery zde stejne uz nikdy nesmi byt a doufam ze ani neebude. meli by jste se odpoutat od Grebenicku a jim bodobnym. vzdyt jeho otec byl vrah ktery nedostal ani trest. toto vse je stin na Vasi strane, z podnehoz nikdy nevylezete, dokud budete mit jmeno ...KOMUNISTICKA.... dekuji za pripadnou odpoved

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:49 )
Chápu že tento pojem se svým nedávnou historií posunutým významem zanechává oprávněně v řadě lidí negativní dojem. Jsou dvě možnost - oprášit to původní humanistické (dokonce i předmarxovské) a rehabilitovat to v nových podmínkách (pokud to nechceme vzdát) a nebo takticky vzdát slovo a jít na to oklikou. Jak vidíte, zkoušíme tu složitější první cestu.

OTÁZKA (Pravicak)
Proc pan Kovacik v parmanetu lhal snemovne o okolnostech (cas, misto,...) vaseho preadeni ? Nevadi vam, ze snemovna prijala unseseni na zaklade lziveho prohlaseni vaseho soudruha ? Nevadi vam, ze levice haze vinu na ODS aniz by byl znam vinik ci motiv ?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:53 )
To je jedno, že jste pravičák, předsedu klubu jsem už ráno informoval exaktně o stavu věci. Bez ohledu na ideologi informace byla taková, že mé napadení kousek od mého bydliště považuji za polticky motivované a jaké mne k tomu vedou důvody. Myslím, že jeho vystoupení, jakkoliv politické, se ve své fakticitě od jádra této mé informace neodchýlilo.

OTÁZKA (Jan Novotný)
Mám otázku zda-li pan poslanec souhlasí s výroky premiéra Jiřího Paroubka o tom, že za útokem na něj stojí studená válka, kterou vede ODS. Podle mého názoru pan Paroubek lže a mystifikuje lidi výroky, které nejsou podloženy jakýmikoliv důkazy. Jinak Vám přeji brzké uzdravení i přesto, že jsem příznivcem opoziční ODS a s Vašimi názory a pohledy na politiku se naprosto nestotožňuji. Děkuji

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 12:59 )
Bohužel česká společnost je do jisté míry rozdělená. Aby tomu tak nebylo (alespoń v menší míře), měli by se nad sebou zamyslet všichni politici - ostrakizace KSČM (a v návaznosti na ní i celé levice) z některých yvstoupení zejm. ODS čiší. Tím o ODS beříkám, že je to studenoválečnická strana, ale některými výroky k tomu přispívá.To, že s názory\ KSČM nesouhlasíte ještě neznamená, že polemiku nelze vést korektně. Ze svého psůbené v politice znám celou řadu představitelů ODS kteří korektní jsou a jejichž chování je i kolegiální. Takže houšť a větší kapky.

OTÁZKA (Robert)
Pane Dolejs, kdyz komunisti mlatili drive opozici tak to bylo v poradku?Aspon ted vidite jak drive za vasi vlady lidi trpeli....

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 13:01 )
Nebylo to v pořádku a dokonce se dostávali někdy i do rozporu s vlastními zákony. Alke kde není žalobce ... Snad byste ale nechtěl aby z toho byla u nás tradice ?

OTÁZKA (Quasar)
Jak se cítíte po třídním boji v praxi?

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 13:04 )
Sám nejsme proletář a ti chasníci taky nevypadali na kapitalisty. takže to přičítám spíš nízké poltické kultuře, že má někdo chuť řešit sv= názory takhle. A díky za optání, jde to - boule se nějak zhojí a rozumní lidé se snad zamyslí.

OTÁZKA (RV)
Dobry den pane poslance. Mate pro sva tvrzeni o "komunistickych svinich" taky nejake svedky nebo se budeme muset spolehnout jen na cestne slovo pravdomluvneho politika pred volbama a Modrou diktaturou?? Jinak Vam preji brzke uzdraveni.

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 13:09 )
Pokud si myslíte, že mne napadli proto, že jsem v mládí fandil Spartě nebo, že nemají rádi lidi skravatou a aktovkou, tak bohužel. S rozbitým nosem kvůli něčemu takému bych opravdu neotravoval, nejsem žádný mazánek. Ukazuje se, že i pro politické názory jsopu schopni někteří mlátit. Asi to pro ně bylo jednodušší než si vyslechout mé argumenty (třeba i pro ně nepřesvědčivé).

OTÁZKA (Míša)
Bude žalovat ODS za napadení. Podle vyjádření p.premiéra jsou právě oni viníci.

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 13:11 )
To je hloupost - pachatel neznámý, fyzické osoby, poíltický kontext tu jde mimo - i když má před volbami také svůj význam (necheme, aby za těch pět týdnů se ještě něco stalo, že ?).

OTÁZKA (tonda)
Není Váš postoj k důchodové reformě jenim populismus?? politici by měli být schopni dělat i nepopulární věci,že ??

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 13:15 )
Úsilí zachovat co nejsilnější tzv. první pilíř - tj. státem garantovaný důchod snad není populismus. Demografický efekt bude působit až později a proti němu stojí snižování nezaměstnanosti (větší počet plátců do systzému) a růst produktivity práce. Bohatší země si může dovolit silnější kapitálové připojištění, chudší země ho dosáhne jenom redukcí (privatizací) toho veřejného. A´t si pojištovací fondy seženou klinety na trhu a ne jako "nucený výsek" z pojištovacího kmene veřejného pojištění.

OTÁZKA (Hanka)
Dobry den. Mate pocit, ze za utokem na Vas stoji studena valka ODS? Dekuji za odpoved a preji brzke uzdraveni

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 13:21 )
Obdoba některých předchozích dotazů. Vinit přímo ODS z této události je nesmysl- apelovat na politiky aby si dali pozor na své vystoupení aby nepůsoblla "štvavě" proti některým skupinám obyvatel nutné. Mlčení kolem návodného sloganu na tričku "zabijte si svého komunistu" je nepřirozené. to už není recese, to má blízko k výzvě k trestnému činu. A takových "drobností" je víc. Když tu nechceme džungly tak nepodněcujme nízké pudy.

OTÁZKA (Yakuza)
Dobrý den. S útokem nesouhlasím. Ale bohužel se hlásíte ke straně, která v minulém režimu mlátila, zavírala a vraždila nepohodlné občany. Takže se nedivte, že Vám někdo JEN rozbil hubu.. A otázka zní: stojí Vám to za to? A myslel jste u toho na ty "nepohodlné" občany?? Děkuji

ODPOVĚĎ( 28.04.2006 13:25 )
když vás nmlátí , enjdou vám hlavou nějaké složité úvahy. Máte pravdu - mám jen pár šrámů. Ale kdyby na mém místě byl někdo křehčí konstituce ? A co když se podobné věci stanou znovu ? Takže - mlátit jakékoliv lidi bylo a je špatné - v tom není žádné mravní dilema, to je třeba dodržovat.

idnes.cz, 28. 4. 2006


Poznámky redakce SDS:

  1. Omlouváme se za již opravenou chybu, kdy jsme Vám místo dvou stránek rozhovoru nabídli jednu dvakrát.
  2. Někdy po skončení dostal na iDnes rozhovor název Dostat přes hubu kvůli holce by bylo lidštější

Související články:
(Problémy - vyrovnání s komunismem)

Za Josefem Mečlem (07.12.2014)
Gramsci: komunismus jako integrální humanismus (03.12.2014)
Lustrace jako ochrana státu nebo vyrovnání s minulostí? (17.11.2013)
Studentské protesty: pomůže dialog? (10.02.2013)
Vyznamenávat? (07.09.2011)
Jeden historický neúspěch není porážkou (06.04.2011)
Štamgast Šinágl nám v Mostě nechyběl (03.05.2009)
Soudružská sebekritika po dvaceti letech (09.04.2009)
Pražská deklarace (09.06.2008)
Neodbytná pachuť hrdinství (06.04.2008)
Glorifikace politického násilí narazila (25.03.2008)
Prohlášení Českého helsinského výboru (03.03.2008)
Dost hloupostí (20.09.2007)
Hleďme si víc toho, co nás spojuje (II.) (12.07.2007)
Poučení z Belfastu (14.05.2007)
Vandalský akt netolerance (03.05.2007)
Český ideál (16.11.2006)
I myslet je třeba bez playbacku (06.07.2006)
Duchů, jež jsi zplodil… (23.05.2006)
Antikomunistický útok v České republice (14.05.2006)
Anti-communist attack in the Czech Republic (14.05.2006)
Očima druhých (02.05.2006)
Opravdová nevinnost (29.04.2006)
Blíží se noc dlouhých nožů? (29.04.2006)
Násilníci zbili poslance KSČM Jiřího Dolejše (26.04.2006)
Chvála antikomunismu (09.04.2006)
Komunismus v nás (05.04.2006)
Levice zabránila zákazu propagace komunismu (12.03.2006)
Jde o následovníky, nikoliv pamětníky (05.02.2006)
Odsuzování komunismu jde ztuha (01.02.2006)
Moje čtení Lindbladova memoranda (29.01.2006)
Poprask kolem rezoluce odsuzující komunismus (26.01.2006)
Noční můra KSČM (25.01.2006)
Prohlášení SDS k rezoluci Parlamentního shromáždění Rady Evropy o komunismu (21.01.2006)
Stanovisko VV ÚV KSČM k návrhu rezoluce Parlamentního shromáždění Rady Evropy (21.01.2006)
Prohlášení k antikomunistickému memorandu (17.01.2006)
Komunisty popudila snaha EU odsoudit komunistické zločiny (16.01.2006)
EL Declaration on a resolution on communism (15.01.2006)
Prohlášení SEL k rezoluci o komunismu (15.01.2006)
„Ne“ evropskému McCarthyismu (10.01.2006)
Lindbladovo memorandum (10.01.2006)
Flašinet pana Kalouska aneb Stále stejná písnička (03.01.2006)
O účelových tvrzeních a historických faktech (27.12.2005)
Být viděn za každou cenu (09.12.2005)
Proti komunistům se musejí postavit i občané (07.12.2005)
Dějiny se opakují dvakrát: poprvé jako tragédie, podruhé jako fraška (02.11.2005)
O co skutečně jde při snaze zakázat slovo „komunismus“? (19.10.2005)
Dialog je více než klatby (14.10.2005)
Zákaz propagace nacismu a komunismu se mi zdá správný (14.10.2005)
KSČM chce měnit svět pomocí násilí (11.10.2005)
Fascinace zlem a útok na stíny (08.10.2005)
Většina poslanců ODS zákaz propagace komunismu podpoří (08.10.2005)
Senát zakázal slovo „komunismus“ (08.10.2005)
Špatná zpráva pro komunistobijce (15.04.2005)
Otázky pro komunistobijce (04.03.2005)
Zákazem komunistů se to nespraví (09.02.2005)
Veřejná odpověď na petici „Zrušme komunisty“ (07.02.2005)
Vladimír Iljič „vy víte který“ (04.02.2005)
Zakázat neonacisty a komunisty, nebo ne? (25.01.2005)
Nejúčinnější „vyrovnání s komunismem“ (19.04.2004)
„Morální selhání“ a skutečnost (10.02.2003)
Komunizmus nie je fašizmus (23.08.2002)

[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jiří Doleją | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: iDnes

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1685 (1685 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1276 (1276 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1231 (1231 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
847 (847 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1467 (1467 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1177 (1177 hl.)
Prohnilý humanismus !!
849 (849 hl.)

Celkem hlasovalo: 8532


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.