logo SDS
Dnešní datum: 22. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 12
Prům. 8.3
21 denni
Max. 330
Prům. 211.7

Nyní si čte web : 36 uživ.

Okolní události naąima očima

* Volte do EP kandidáty SDS na kandidátce KSČM

Vydáno dne 27. 04. 2009 (8998 přečtení)

Toto řešení nabízí SDS každému, kdo (1.) chce dát svůj hlas ve volbách do Evropského parlamentu levici, kdo (2.) nechce, aby jeho hlas propadl, kdo (3.) současně nechce podpořit kandidáty parlamentních stran KSČM a ČSSD a kdo (4.) by mohl propadat pocitu, že „zase není koho volit“. Chci Vás přesvědčit, že naše řešení má smysl. Podívejme se spolu na problém blíže.

SDS nechce tříštit síly levice a nechat propadnout Váš hlas

SDS existuje na politické scéně už dost dlouho, abychom si dostatečně uvědomili a v praxi několikrát ověřili, že stavět kandidáty proti ČSSD a KSČM znamená za daného rozložení politických sil vždy menší nebo větší ztrátu pro levici jako celek. SDS se ještě od dob nezávislé existence Strany Levého bloku a Strany demokratické levice snažila o symetrický postoj vůči ČSSD a KSČM. Zatímco však delší doba podstatně rozehnala animozity KSČM vůči SDS, ČSSD si dosud ponechala v platnosti usnesení Bohumínského sjezdu, které jí brání spolupracovat úžeji jak s KSČM, tak s oběma odtrženými stranami, které dnes sdružuje SDS. Proto se SDS - i s ohledem na partnerství s KSČM ve Straně evropské levice - rozhodla přijmout možnost postavit vlastní kandidáty na volební kandidátku KSČM. Na kandidátní listině č. 21 proto naleznete dva členy SDS: místo 9. zaujímá Jiří Hudeček, místo 15. Lubomír Ledl.

Tři vlajky kandidátky jsou jasné, jaký je volební program?

I když se KSČM rozhodla vytvořit kandidátku vlastní, od počátku příprav dbala o to, aby její program pro volby do EP nebyl v rozporu s platformou Evropské levice. Můžete se o tom ostatně sami přesvědčit. To pro nás byla jedna z podmínek, aby naši kandidáti mohli na „soupisku“ KSČM vstoupit. SDS vybavila své kandidáty navíc volebními prioritami SDS pro volby do EP. Myslíme si, že s těmito prioritami naši kandidáti celkovou kandidátku KSČM z pohledu Evropské levice vhodně vyvažují. Volbou kandidátky č. 21 se proto přihlásíte alespoň k jedné vlajce a alespoň k jednomu programu (KSČM, SDS, EL).

Nejít k volbám není dobré řešení

Pokud se svobodně rozhodnete k volbám do EP nejít, Váš možný hlas pro levici propadne. Bude to Vaše rozhodnutí a nám to bude líto. Půjdete-li k volbám, můžete dát svůj hlas i některé z menších mimoparlamentních stran. Přiznávám, že pod programy některých z nich bych se klidně podepsal i já. Jenomže pravděpodobnost uplatnění hlasu pro ně je minimální a výsledek takového rozhodnutí se blíží neúčasti ve volbách. Samozřejmě kromě psychologické podpory daného subjektu. Osobně chci věřit, že tyto mimoparlamentní strany využijí možnosti zúčastnit se předvolební kampaně a že se pak rozhodnou své kandidátky stáhnout. K takovému postupu bych jim blahopřál.

Kouzlo voleb do Evropského parlamentu = naše šance

Členové SDS se nacházejí na 9. a 15. místě kandidátní listiny č.21. Má SDS vůbec šanci prosadit své kandidáty do Evropského parlamentu? Má vůbec cenu dávat jejím kandidátům hlas? Odpověď na obě otázky je pozitivní.

Především je třeba si uvědomit, že Česká republika tvoří jediný volební obvod. Tato odlišnost ostatních voleb (komunální, senátní, sněmovní, kde je republika rozdělena na volební kraje) představuje pro SDS, ale i pro Vás jako voliče šanci, která se již nemusí naskytnout. Proč? Protože existuje kouzlo právě dvou preferenčních hlasů.

Většina kandidátů kromě lídrů na jednotlivých kandidátkách představuje většinou pouze regionálně známá jména. Získání účinného počtu preferenčních hlasů představuje téměř nepřekonatelnou bariéru překročení počtu 5% všech hlasů pro danou kandidátní listinu. Získá-li určitá kandidátka při předpokládané volební účasti 30% např. 400.000 hlasů, znamená to pro konkrétního kandidáta získat 20.000 preferenčních hlasů, aby byl volebním mechanismem posunut na volitelné místo. Získat 20.000 preferenčních kroužků v daném regionu je téměř nemožné. Takovou osobní podporu lze získat jen velmi komplikovaně. Ale …

Podporu je při volbách do EP možné rozprostřít po celé republice. A SDS si myslím, že takovou podporu získat může.

Další text je určen spíše pro členy SDS, ale není nejmenší důvod, abyste nepokračovali ve čtení. Spíše naopak.

Jak to provedeme?

Každý z nás má kolem sebe řadu lidí, kteří cítí „nalevo“, ale kteří jsou rozhodnuti k volbám nejít, protože „není koho volit“. Parlamentním stranám KSČM a ČSSD z nějakého důvodu svůj hlas dát nechtějí. Těm všem je třeba povědět, že se naskytla neobvyklá možnost. Úkol zní:

  • „Projet“ své adresáře a telefonní seznamy a zaslat doporučující mail.
  • Komunikovat prostřednictvím mailu nebo se sejít s těmi, kteří obdrželi doporučující mail.
  • Předávat „dál“ informace kandidátů.
  • Zorganizovat setkání, na které se mohou přijít naši kandidáti představit. A nemusí být nějaké velké. Každý z nás přeci zná nějakou partu, spolek, sdružení nebo se schází s přáteli.

Co vlastně můžeme nabídnout, co povědět:

  • Kdo z nás zná osobně nebo i zprostředkovaně svého zástupce v Evropském parlamentu? My nabízíme takové, které budete znát. Jednoho i druhého totiž já znám a mohu mu kdykoli zavolat, je to můj kandidát!
  • Kdo z nás chce volit, ale nemá koho? Kdo nechce volit komunisty či sociální demokraty a přesto by nechtěl, aby jeho hlas propadl? Bezesporu Vás napadnou i další argumenty.
  • Aby byli naši kandidáti zvoleni, stačí zakroužkovat čísla maximálně dvou kandidátů. A ti naši mají čísla 9 a 15 na kandidátní listině 21.

Každý z nás má jistě minimálně 20 lidí, které může oslovit a získat! Schválně jsem začal svůj adresář „projíždět“. A došlo mi, že hlas naši kandidátům mohou dát i ti, kteří by jinak ani levici nevolili. Ona to totiž není vždy jen nějaká „ideologie“, která může hlas přinést. Zkrátka a dobře: je nás několik set a volební matematika je relativně jednoduchá.

A co když ...

Pesimistům bych rád na tomto místě připomněl, že existují i vedlejší pozitivní důsledky naší zvýšené předvolební aktivity. Především oslovíme řadu nových lidí a seznámíme je jak se Stranou demokratického socialismu, tak se Stranou evropské levice. Rozšíříme povědomí o nás a o našich aktivitách. Získané preferenční hlasy ve volbách budou nezávisle na překonání nutné hranice jednoznačným a srozumitelným signálem pro obě parlamentní levicové strany.

Co na závěr?

Každý z obou kandidátů bude mít na našich stránkách svůj medailonek (odkazy budou zde: JH a LL). Nezávisle na tom se můžete už dnes podívat na samostatné stránky obou kandidátů (Jirka Hudeček ZDE a Lubomír Ledl TADY).

Pravidelný pohled na stránky našich kandidátů zvýší nejen naši informovanost, ale i postavení našich kandidátů v internetových vyhledávačích. Pokud vím, obsah stránek se mění každý den. Seznámíte se s jejich předvolebními aktivitami, ale i s jejich názory. Mimochodem - jejich starší příspěvky na našem serveru vyhledáte jednoduše následujícími odskoky: JH a LL.

A nezapomeňte - napsání několika slov podpory Jirku i Luboše potěší, a ještě budou moci maily lze zveřejnit na svých stránkách. Kdo nebude chtít zveřejnit své jméno, není to problém, stačí to napsat.

Na úplném konci se dostávám ještě k jedné možnosti, jak kandidáty SDS podpořit. SDS zřídila speciální volební účet 228935451/0300, kam je možné posílat finanční příspěvky na volební kampaň. Pravidelně (cca 1x za 2 měsíce) budeme zveřejňovat jednotlivé došlé částky se uvedením data připsání na účet a jednotlivé čerpané částky s uvedením účelu čerpání. Kdo bude chtít podepsat s SDS darovací smlouvu a získat potvrzení o přijetí částky pro finanční úřad v příštím roce, bude nás muset kontaktovat.

Hezký den a dobře naplánované týdny před volbami do EP

Vám přeje

Milan Neubert, předseda CV SDS, 27. dubna 2009


Související články:
(Volby)

Praha není stádo? (25.08.2018)
Jiný svět je moľný s Jean-Luc Mélanchonem (23.04.2017)
Podaří se na Praze 15 přejít k věcným problémům? (07.03.2015)
Předvolební antiagitace nekandidáta (25.09.2014)
Levičák Ledl k ukrajinské krizi (25.09.2014)
Co mi vadí na komunální politice - a nejen v Praze 15? (05.09.2014)
Proč kandiduji do senátu? (19.08.2014)
S čím do Senátu? (19.08.2014)
Evropská levice kritizuje trvalý »deficit demokracie« v EU (28.04.2014)
Měl jsem v životě kliku ... (27.04.2014)
Nic neovlivňuje náš každodenní život, sociální podmínky a ekonomiku tak jako vývoj za našimi hranicemi (03.04.2014)
NE pravici, NE Babišovi! (13.10.2013)
Pojďme k volbám (08.10.2012)
Co si myslí náš kandidát do Senátu? (08.10.2010)
Česko je taková laboratoř pro sociální pokusy (01.10.2010)
Problémy velkých obcí jsou odcizování samosprávy a občana (27.09.2010)
ÚS zrušil ústavní zákon a rozhodnutí prezidenta republiky o vyhlášení předčasných voleb (10.09.2009)
Stanovisko Celostátního výboru SDS k vyhlášení předčasných voleb (07.09.2009)
Za nejdůležitější považuji změny fungování Evropské unie (01.06.2009)
Chtěl bych se věnovat sociálním otázkám (30.05.2009)
Proč v červnu zakroužkuji Luboše (27.05.2009)
Priority SDS pro volby do EP (27.04.2009)
Společná kandidátka v Jihlavě (17.10.2006)
Proč kandiduji (12.10.2006)
Volby v Plaňanech (27.09.2006)
Demokracie bez sociálního státu je protimluv (03.07.2006)
Kafka nebyl Němec (21.06.2006)
ČSSD připustila podporu Topolánkově vládě (19.06.2006)
Volby nevolby (14.06.2006)
Tutochvilové (11.06.2006)
Jediným řešením je kompromis (09.06.2006)
Volby v krizové době (07.06.2006)
Po volbách v Česku nejasno (07.06.2006)
Volební výsledky je třeba analyzovat (07.06.2006)
Předčasné volby - ano (06.06.2006)
Paroubek: Topolánek vládu s parlamentní většinou nesestaví (05.06.2006)
Krátký pohled na výsledky parlamentních voleb (04.06.2006)
Nadsázka nebo realita? (31.05.2006)
Nezajímáte mě, pánové. Takže proč bych se o tom s vámi dál bavil (24.05.2006)
Volba předsedy školy (22.05.2006)
Naše poznání chybného kroku po roce 1948 (21.05.2006)
Na prosazení správné věci je nejdůležitější její obsah (15.05.2006)
Obávám se plíživého fašismu (09.05.2006)
Paličatější než Gottwald (09.05.2006)
Billboardy a dnešní česká politika (25.04.2006)
O volbách nejen domácích (21.04.2006)
Soc. dem. vede v nápadech (20.04.2006)
Je zbytečné vracet se ke starým chybám (13.04.2006)
Co dělat? (12.04.2006)
Miloš Zeman nebude kandidovat na prezidenta, ČSSD podpoří ve volbách (12.03.2006)
Šéf KSČM označil Stranu zelených za modré a shnilé melouny (09.03.2006)
Potřeba čistého vína (09.03.2006)
Tyto volby jsou přelomové - jde o střet dvou koncepcí (06.03.2006)
Velká koalice by byla podvodem na voličích (06.03.2006)
Komunisté zahájili kampaň, Grebeníček stále trucuje (04.03.2006)
Stanovisko SDS k volbám do PSP ČR (18.02.2006)
Závěrečný projev na Programové konferenci (31.01.2006)
Projev na programové konferenci ČSSD 28. ledna 2006 (31.01.2006)
Vystoupení na 8. zasedání ÚV KSČM 28. ledna 2006 (31.01.2006)
Co s tím? (24.01.2006)
Ke spolupráci SDS a KSČM na Jihlavsku (16.09.2005)
Nejsme jenom kompars (08.11.2004)
Doporučení SDS občanům k podzimním volbám '04 (02.11.2004)
Stanovisko SDS k podzimním volbám '04 (18.09.2004)
Tisková zpráva SDS 040918 (18.09.2004)
Politická strkanice (19.06.2004)
Stanovisko SDS k volebnímu zákonu, volbě presidenta a referendu (19.01.2002)

[Akt. známka (jako ve škole): 0,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Milan Neubert | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1765 (1765 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1351 (1351 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1375 (1375 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
890 (890 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1519 (1519 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1310 (1310 hl.)
Prohnilý humanismus !!
894 (894 hl.)

Celkem hlasovalo: 9104


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.