logo SDS
Dnešní datum: 05. 06. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 35
Prům. 22.5
21 denni
Max. 647
Prům. 459.5

Nyní si čte web : 49 uživ.

03. Rozhovory, diskuse

* "V této chvíli nevím a tak vám ani neodpovím ..." aneb "I obráceně !"

Vydáno dne 11. 02. 2012 (5040 přečtení)

Posuďte sami skvělý výkon, který podala ministryně kultury Alena Hanáková (TOP09) v České televizi v pořadu Události, komentáře věnovaném tzv. majetkovému vyrovnání státu s církvemi. Nepochybně se - a to i v české politické bídě - zapíše "zlatým písmem" do seznamu politiků-neumětelů. Nebo že by se chtěla etablovat jako komik?

V části pořadu, věnované takzvaným církevním restitucím (oficiálně návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi ) vystoupili kromě Martina Veselovského (dále Moderátor) ministryně Alena Hanáková (dále Mynystryně), poslanec ČSSD Jaromír Tejc (dále Tejc) a Tomáš Holub, generální sekretář České biskupské konference (dále Holub).  Nejporozuhodnější část této diskuse přinášíme v přepisu.

Tejc: Tak já nemohu hovořit za Ernst & Young, já hovořím na základě toho, jaké podklady nám připravili naši experti a jsem přesvědčen, že jsme schopni prokázat to, že skutečně tady je nadhodnocena ta částka. A pokud paní ministryně může zodpovědět, tak by mohla říct, jaká je skutečná částka, která se, ze které se vychází při ocenění zemědělských pozemků, zda je to 44 korun za metr čtvereční. Pokud je to tak, tak každý, který dnes se pohybuje v oblasti realit, každý český a moravský sedlák ví, že pole se prodává mezi 5, 10, možná 20 korunami, ale rozhodně ne za 44 korun bez ohledu na to, kde leží. Takže pokud je to tak, tak už z tohoto vychází to, že to naše ocenění je správné.

Moderátor: Paní ministryně kultury, s jakou částkou tedy za tu danou výměru kalkuluje váš propočet?

Mynystryně: Ta částka ..., není pravdou, že by pozemky byly všude za stejnou cenu. Samozřejmě pozemek podle toho, kde ho kupujete, v jaké lokalitě, tak se ty pozemky samozřejmě cenově liší. Ta cenová mapa je opravdu jiná. Takže konečné číslo, které tady pan kolega Tejc jako uváděl, tak byl jakýsi propočet a možná jakýsi kompromis tady z těchto čísel. Ale není možné opravdu říct jedno číslo pro všechny pozemky, nebo říct, že každý pozemek, jedno pole stojí všude stejně, to tak není.

Moderátor  A vy absolutně, vy absolutně vylučujete, že by došlo k nějakému nadhodnocení v průběhu výpočtu jaksi jednotlivých, jednotlivých nemovitostí?

Mynystryně: Já jsem přesvědčena, že systém, který byl nastaven, na kterém se skupiny, které celé tady toto, tento zákon připravovaly a projednávaly, tak je skutečným kompromisem k tomu, aby, aby ..., na jedné straně může dojít třeba k nadhodnocení, na druhé straně by mohlo dojít případně k jakoby k menší částce. Ale proto došlo k jakémusi ...

Moderátor: Úplně nerozumím tomu, jak může dojít k nadhodnocení. Tak mi popište ten systém, jak bylo, jak se nakonec došlo k oné částce, která je teď v současné době napsána v návrhu zákona, který je v Poslanecké sněmovně?

Mynystryně: V rámci, v rámci cen, které jsou, v rámci teda cenových map, tak se došlo k jakémusi kompromisu. Přesně... Přesný jenom ...

Moderátor: Co to znamená, v rámci cenové mapy ke kompromisu?

Mynystryně: Jenom vám ráda bych k tomu řekla, že v průběhu toho vyjednávání jsem nebyla, takže já vám nemůžu přesně říct, jakým způsobem k tomu došlo, což je mi velice líto v této chvíli a musela bych si něco vymýšlet. Což bych nechtěla. A právě proto ...

Moderátor: To bych možná nechtěl ani já ani naši diváci. Na druhou stranu, paní ministryně kultury, vy ten zákon předkládáte ...

Mynystryně: My jsme tento zákon předkládali s panem kolegou zpravodajem, který ..., vlastně jsme byli dohodnutí, že věci, u kterých on byl a dojednával, takže jako bude pomáhat vlastně tady tento zákon se mnou předkládat.

Moderátor: Takže jestli tomu úplně správně rozumím, tak vy jako ministryně kultury nevíte, jak se došlo k těm částkám, které jsou napsány v návrhu zákona?

Mynystryně? Já v této chvíli vám je přesně neřeknu, protože bych opravdu dělala chyby, a to bych skutečně nechtěla.

Moderátor: A teď vy jste tady řekla takovou poznámku o tom, že některé částky mohly být nadhodnoceny, některé podhodnoceny, to nevypadá jako úplně systémový postup.

Mynystryně: V této chvíli to asi jako systémový postup nevypadá. Ale jsem přesvědčena o tom, že systém, který byl propracovaný a o kterém tady začal mluvit pan Tejc, tak byl schválen všemi těmi, který tady tento návrh schvalovali.

Moderátor: Jak víte, že ten systém, jak se jaksi.. jak se celá situace dostala k těm částkám, je propracovaný a je správný?

Mynystryně: Jsem o tom přesvědčena. Tomu týmu ...

Moderátor: Na základě čeho, vždyť nevíte, jak ten systém vypadá?

Mynystryně: Já se velmi omlouvám, ale nemám tady podklady, které to přesně řeknou a nechtěla bych říkat zavádějící čísla. Omluvte mě, prosím.

Moderátor: To je jeden z nejzásadnějších zákonů této vládní koalice a vy jako členka vlády, ministryně kultury tady sedíte a říkáte, že nevíte, jak se došlo k těm částkám. A to je zároveň zásadní výhrada opozice, že vláda dává, nebo se chystá dát církvím příliš velkou částku peněz. Tak na čem postavíte svůj argument, abyste panu poslanci Tejcovi řekla: Nemáte pravdu?

Mynystryně: Postavíme ji na propočtech, které momentálně já tady u sebe nemám.

Moderátor: Ale věříte jim.

Mynystryně: Ano, věřím jim. Jsem přesvědčena o tom, že ten systém, který byl takto nastaven, že je, že to je jeden ze způsobů, jak se s tímto majetkovým narovnáním vyrovnat, i finančně.

Moderátor: Teď: vy jste tady demonstrovala standardní postup členky vlády, která si od začátku říká vláda rozpočtové odpovědnosti.

Mynystryně: Ne, nedemonstrovala jsem tady nic takového, jenom jsem se vám snažila jako vysvětlit, že v této chvíli přesné propočty u sebe bohužel nemám.

Moderátor: Pane generální sekretáři, ten zákon dávali do sněmovny a jaksi ho ... jaksi tlačili prvním čtením dva lidé, ministryně kultury a pak zpravodaj daného zákona. Jak se vám to poslouchá, když ministryně kultury nedokáže osvětlit, jak se došlo k těm částkám? Teď tady to vypadá, že pan poslanec Tejc měl pravdu.

Holub: Pan poslanec Tejc bohužel v této věci také nemá pravdu a já naprosto rozumím paní ministryni, že v situaci, kdy vstoupí do vyjednávání, které trvalo 20 let a ve kterém se diskuse nad výpočtem formovala velmi dlouho a skutečně je to ..., já jsem měl tu možnost se podívat na ty algoritmy, které, tak jak pan poslanec Tejc říká, nezahrnují jenom ...

Moderátor: Pane generální sekretáři, ten minulý návrh, který byl smeten v průběhu jednání v Poslanecké sněmovně, byl úplně jiný. Tam se jednalo o úplně, úplně jiné peníze.

Holub: Ale algoritmus byl úplně stejný výpočtu hodnoty.

Moderátor: Výborně, to znamená, že už někdy od roku 2007 či osm máme stejný algoritmus výpočtu hodnoty.

Holub: Ano.

Moderátor: V tom případě paní ministryně kultury ho nezná.

Holub: Paní ministryně kultury v této chvíli, myslím, že se věnovala jiným věcem. A já vám můžu říci, jakým způsobem jsem se já naučil, jak ten algoritmus vypadá.

Moderátor: Popravdě řečeno, spíše zástupkyně vlády by o tomto měla mluvit v tuto chvíli. Pane poslanče, co to pro vás znamená, minimálně tato debata: že to potvrzuje vaše podezření?

Tejc: Tak potvrzuje to naše podezření v tom, že nejen, že je nadhodnocena ta částka finančních kompenzací, ale také, že vláda nechce nadále zveřejnit přesný výčet majetku, který bude vydáván. To je ten největší problém, který máme s tím návrhem zákona. Ty lhůty, které ten zákon dává na přihlášení pro církevní instituce, jsou zhruba 12 měsíců. Nicméně stát musí rozhodnout o vydání během nejpozději, některé lhůty jsou 7 dnů a vydání je během 3 měsíců. V té době může dojít i k vydání majetku, který stát prokazatelně vlastnil a církev o něj nepřišla v roce 48. Může dojít ke zpochybnění restituční tečky, a to si myslíme, že může být další problém, pokud by se toto stalo, aby to nenarušilo například Benešovy dekrety.

Moderátor: Poslední otázka na vás, paní ministryně. Dojde ke zveřejnění onoho seznamu vydávaných nemovitostí a majetků?

Mynystryně: V této chvíli tento seznam není, není ... ehm ....

Moderátor: Není ? ! ! 

Mynystryně (s pohledem na Holuba): Seznam jako takového majetku existuje jako církevní a není problém ho zveřejnit.

Moderátor: Takže ho zveřejníte?

Mynystryně: Takže jsem ..., předpokládám, že v případě, že nastane tento, tento okamžik, tak že bude ..., církevní majetek je známý, takže není to nic tajného.

Holub: Já bych jenom k tomu možná rád řekl jednu věc, která pro nás je velmi složitá, pro církve, že všude, kde se objevilo, třeba v lesním hospodářství, že to jsou majetky, které bude církvi pravděpodobně vracen, tak to jsou majetky, které jsou těženy způsobem, který zrovna církvím nedává moc důvěry, že je rozumné v této chvíli jednoznačně mluvit o všem majetku.

Moderátor: Pane generální sekretáři, úplně chápu jako tyto případné těžkosti. Na druhou stranu, kdy tedy ten seznam bude zveřejněn, paní ministryně? Pokud existuje, bude, je možno ho zveřejnit zítra?

Mynystryně: V této chvíli žádný, v této chvíli termín žádný nevím a nebudu ho ani říkat.

Moderátor: Chystáte se k tomu v dohledné době?

Mynystryně:Takže chystáme se k tomu, nebo spíše řeknu to jinak, církevní majetek není žádným tajemstvím, ale celkový kompletní seznam majetku v této chvíli v ruce nemáme, nebo nemám.

Moderátor: Nebylo by to fér vůči třeba voličům ve chvíli, kdy se jedná o tak vysoké částky vyplácené z veřejných peněz, ten seznam mít na stole, aby všichni voliči a obyvatelé věděli, o čem se bavíme?

Mynystryně: Určitě nebude tajemstvím .. e ... říci voličům, jaký majetek patří a který majetek patří církvi a církve, pokud budou chtít majetek některý získat zpátky, pak budou muset prokázat jeho vlastnictví. Takže bude to mít zpětnou vazbu.

Moderátor: Tedy až poté, co bude vydán, bude zveřejněn ten seznam?

Mynystryně: I obráceně.

Moderátor: V tom případě tedy, kdy bude ... Pokud bude platit zákon, tak bude zveřejněn před kolem roku 2012?

Mynystryně: V této chvíli, v této chvíli žádný termín nevím a není žádný domluvený, tak vám ho ani neodpovím.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/212411000370207/

 

 

 

 

 

 


Související články:
(ČR - politika obecně)

Vzpomínka Ondřeje Neffa (10.05.2016)
Slovo o pluku Hamáčkově (28.11.2014)
Ještě Amazon a demokracie "po brněnsku" (či po "jihomoravsku"?) (24.03.2014)
Amazon a demokracie - jak Brno! (20.03.2014)
K hlasování o důvěře Rusnokově vládě (07.08.2013)
Druhé kolo rozhoduje! (18.10.2012)
Mimoparlamentní levice v Politickém spektru (13.04.2012)
Otázky (11.04.2012)
Hierarchie zpupnosti (27.03.2012)
Místo nekrologu ... (21.12.2011)
Parlamentní obstrukce v Politickém spektru (21.11.2011)
SPaS za těch pár měsíců udělal hodně práce (25.10.2011)
Čekání na Jánošíka, nebo Kozinu? (24.06.2010)
Co bylo ukradeno, mělo by být vráceno! (27.05.2010)
Politické spektrum se zástupcem SDS (11.01.2010)
Na levici jednotně? (15.09.2009)
Bez žalobce není soudce? (07.09.2009)
Den poté (26.03.2009)
To jsem zvědav (11.09.2008)
Minulost změnit nemůžeme, ale můžeme a musíme se z ní poučit (19.05.2008)
O pocitu ponížení a nezamýšleném účinku (10.04.2008)
Citát pro tento den aneb život tropí hlouposti (15.02.2008)
Příspěvky vyplacené politickým stranám a hnutím v roce 2007 (14.02.2008)
Volební řád pro volby konané Poslaneckou sněmovnou a pro nominace vyžadující souhlas Poslanecké sněmovny (08.02.2008)
Novoroční projev prezidenta republiky 1. 1. 2008 (01.01.2008)
Unser Traum ist eine vereinigte Linke (19.10.2006)
Naším snem je sjednocená levice (19.10.2006)
Když dva dělají totéž? (22.09.2006)
Volební kampaň s otazníky? (07.09.2006)
NE základnám! (16.08.2006)
Společně to dokážeme (27.03.2006)
Senátor chce kvůli stíhání měnit zákon (22.03.2006)
Dokopec, skopec (07.03.2006)
Ta naše politika česká (05.02.2006)
Idea vs. strategie vs. taktika (29.01.2006)
Novoroční projev prezidenta republiky 1. 1. 2006 (01.01.2006)
Novoroční projev předsedy vlády 1. 1. 2006 (01.01.2006)
Projev na IV. sjezdu Svazu dramatických umělců (21.12.2005)
Srdcem Evropy obchází strašidlo (05.12.2005)
Beze sporu zajímavá otázka (11.11.2005)
Odtikávání mesaliance, když kapitál uzavírá mocenské sňatky z rozumu s lumpenproletariátem (04.11.2005)
CVVM: Ve volbách by získala většinu levice (02.11.2005)
Etický kodex politika (17.10.2005)
Komunistická idylka dle Václava Žáka (07.10.2005)
S komunisty se nemluvilo a už se mluví (05.10.2005)
K čemu je dobrá mobilizace proti rudnutí ČSSD (04.10.2005)
Stav a možnosti české levice před volbami 2006 (02.10.2005)
Technohrátky politické scény (02.08.2005)
Orientace a perspektivy (28.06.2005)
Pomáhá Paroubek KSČM z ghetta? (22.06.2005)
ÚVV se usnesl, že krize skončila - a krize to nevzala na vědomí (25.04.2005)
Gross s Kalouskem před Gottwaldem (21.04.2005)
Komunisté a antikomunisté (13.04.2005)
Česko pohltilo Evropu (12.04.2005)
Neptej se, komu zvoní hrana - zvoní tobě (11.04.2005)
Pohled z galerie (07.04.2005)
Nemusíme spolu souhlasit, ale musíme se respektovat (23.03.2005)
Sektářství mírotvůrců (22.03.2005)
Vyzýváme KSČM, aby ukončila nátlak na občanskou společnost (22.03.2005)
Mantinely a zákony (22.03.2005)
Jak jsem se mýlil v politice (03.03.2005)
2. kapitola DDP ČSSD (29.01.2005)
Ideologie v současné české společnosti (29.01.2005)
K Masarykově „České otázce“ (25.01.2005)
Poznámky - Dvě o radikalismu (25.01.2005)
Odstup nade všechno (15.01.2005)
Nestojím o pochopení (12.01.2005)
Novoroční projev prezidenta republiky 1. 1. 2005 (01.01.2005)
Pravidla korupčního trhu (04.12.2004)
Pravdy každému přejte (10.02.2003)
Česká cesta k zavřené společnosti (14.09.2000)
Je politika vždycky svinstvo? (30.04.1994)

[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jiří Hudeček | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1685 (1685 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1276 (1276 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1231 (1231 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
847 (847 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1467 (1467 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1177 (1177 hl.)
Prohnilý humanismus !!
849 (849 hl.)

Celkem hlasovalo: 8532


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.