logo SDS
Dnešní datum: 01. 12. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 30
Prům. 10.4
21 denni
Max. 604
Prům. 354.7

Nyní si čte web : 55 uživ.

03. Rozhovory, diskuse

* Vláda má po pátku mírně větší naději na přežití

Vydáno dne 02. 04. 2005 (7529 přečtení)

říká místopředseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru s Jitkou Götzovou pro Právo

* Jakou naději po pátečním sněmovním jednání dáváte vládě?

Nechť vláda začne pracovat, protože nebude pod tlakem koaličního partnera. A když nebude pracovat, potom případné jednání o vyslovení nedůvěry bude mít úspěch. Míním, že vláda má naději mírně větší, než měla do pátku.

* Prezident už vyzval premiéra, aby učinil veřejný slib, že zrekonstruovanou vládu požádá o vyslovení důvěry. Jak to vnímáte?

Je to v pořádku, pokud prezident svůj vzkaz premiérovi míní tak, že Gross má s některým ze zákonů spojit otázku důvěry. To je legitimní požadavek. Pokud je to míněno tak, že má znovu požádat formálně o důvěru, tak tento požadavek je mimoústavní a nemá žádnou oporu v Ústavě České republiky. Je to překročení pravomocí prezidenta.

* Doposud jste vyjadřoval víru, že Klaus bude dodržovat ústavní principy.

To jsem si myslel. Nevím, kdo mu to poradil.

* Co bylo rozhodující pro KSČM, že podržela vládu?

Rozhodujícím momentem byly dvě skutečnosti: že ODS s námi nejednala o svém návrhu, a pak že KSČM mohla prokázat, že je schopná - i ze svých programových pozic - podpořit levicovou stranu.

* K ODS se ještě vrátíme. Pes aby se ale vyznal v komunistech. Nejdříve jste naznačili vládu nepodržíme, druhý den naopak. Pak zase, že doporučení výkonného výboru bude závazné, poté jen doporučující. Neříkáte to, co se vám právě šikne a jaká je nálada na politické scéně?

Určitě ne. V úterý ráno jsem na výzvu předsedy Grebeníčka předložil kolegiu volených funkcionářů postup. Ten byl schválen a pak projednán i v poslaneckém klubu. A následně byl postup posuzován výkonným výborem. Do čtvrtka byl prostor pro jednání s aktéry vládní krize. Po podání návrhu na vyslovení nedůvěry vládě a po rozhodnutí KDU-ČSL bylo zřejmé, že KSČM bude muset vzít na sebe svůj díl odpovědnosti. Celé to rozhodování bylo o tom, jakým způsobem ten díl odpovědnosti přijmout. Bylo možné odejít ze Sněmovny a nevyjádřit se vůbec, ale to by vypadalo, že utíkáme. Takže jsme se rozhodli - protože jsme nedávali důvěru této vládě - že se hlasování zdržíme. A tím umožníme vládě ČSSD, aby začala plnit svůj volební program a programové prohlášení, které dosud neplní.

* Takže už bylo předem jasné, jak se rozhodnete?

Nebylo. Zejména to nebylo jasné do čtvrtečního jednání výkonného výboru a vedení klubu. Rozhodující byly momenty, které jsem předeslal - jestli ten, kdo něco chce, s KSČM jedná, a potom jestli je záruka, že KSČM unese odpovědnost za takto fungující vládu. My jsme si řekli, že je od nás svým způsobem povinností dát vládě šanci, když vlastně do této doby jsme do vládnutí neměli co mluvit.

* V usnesení výkonného výboru se vysloveně říká, že požadujete rezignaci premiéra Grosse?

Ne, to se neříká.

* Poslanecký klub se na tom shodl?

Bylo uloženo předsedovi strany, aby ve svém projevu premiéra přece jenom vyzval k tomu, aby zvážil, zda zůstane na svém postu.

* Ptám se proto, že vy jste ve čtvrtečním vysílání BBC mluvil o požadavku na odstoupení Grosse, a to ještě předtím, než zasedal klub. Poslanci o tom neměli vůbec tušení. Proč jste to udělal bez jejich vědomí? Jaký jste k tomu měl mandát?

Řekl jsem to jako své stanovisko, protože jsem přesvědčen, že by bylo mnohem vhodnější, aby ten, kdo je zpochybňován, odešel sám, než aby byl odvoláván.

* Jestliže je to váš osobní názor, jak jste mohl mluvit v množném čísle, že budete požadovat rezignaci premiéra?

Je pravda, že tento názor nesdílím ve výkonném výboru i v klubu sám.

* Mně jde o to, že se na tom nedohodl klub...

Věděli to všichni ti poslanci, kteří byli na výkonném výboru. Tam padla dvě rozhodující stanoviska, a to umožnit vládě fungovat a distancovat se od osoby premiéra.

* Jak to vysvětlíte svým lidem v krajích, kteří odjížděli z výkonného výboru domů a dozvěděli se to z médií?

Je to na nás. A 8. dubna je výkonný výbor a myslím si, že budu mít co vysvětlovat, a věřím, že to zvládnu.

* Jste považován za šedou eminenci v KSČM, emisara, který sice není v oficiálním týmu vyjednávačů, ale tahá za provázky. Vy jste chtěli, aby Gross vystoupil na vašem výkonném výboru, nebo o to požádal sám? Informace o tom se rozcházejí.

Byla to naše iniciativa. Od KDU-ČSL bylo velmi nefér, že nepustila svého koaličního partnera na své zasedání. A pokud mělo být jednání s komunisty, tak bylo lepší, aby ten, koho se to týká, byl alespoň na části jednání.

* Co jste si od toho slibovali?

Mluvit o tom, jakým způsobem si představuje pan premiér plnění volebního programu, respektive vládního prohlášení, a na co bude kladen důraz do konce volebního období. Nakonec jsme se shodli, že jednání Grebeníček-Gross s předsedy obou frakcí je dostatečným dokladem, aby oba naši účastníci mohli podat informaci výkonnému výboru.

* Zmínil jste se mi před středečním jednáním Grebeníček-Gross, že jste vašemu předsedovi před schůzkou dal osm bodů, které by tam měly zaznít. Byly to požadavky, ultimáta?

Jenom jsem mu napsal principy, o které se opírá náš postoj: sdělovat nejdříve svým partnerům stanoviska, a nikoliv novinářům, že nemáme žádné personální nároky a jde nám pouze o programové kroky. Tím nejzásadnějším je zajištění majetkových přiznání, protože tento zákon může očistit politickou scénu v České republice a dát jí větší důvěryhodnost. Nejde o důvěryhodnost jednoho člověka, jak to prezentovala ODS a KDU-ČSL, ale jde o důvěryhodnost celé politické scény vůči občanům vůbec.

* Byla obsahem oněch principů i rezignace premiéra?

Ne, ale zásadním bodem bylo, že budeme jednat se všemi, tedy i s ODS.

* Netajil jste se ve čtvrtek, že pokud vládu podržíte, budete vládní návrhy posuzovat zákon od zákona, a když se vám nebudou zamlouvat, jste připraveni podpořit případně další návrh ODS na vyslovení nedůvěry vládě. Budete sami iniciovat hlasování o nedůvěře v případě, že nepředloží zákon o majetkových přiznáních či zákon o střetu zájmů, jak vám to prý slíbil Gross?

My nemůže iniciovat odvolání vlády, ledaže bychom do padesátky potřebných hlasů sehnali ty zbývající. My nich máme jen 41...

* Přece by pro vás nebyl problém získat hlasy ODS...

Tak, jak se dnes chovala ODS, spíš udělá padesát podpisů sama. To může udělat třeba zítra. Náš postoj je, že by bylo dobře, aby vláda nebyla ve vleku událostí, aby zákony, o které jde, předložila a spojila s otázkou důvěry. Pokud vláda nebude plnit ty úkoly, které si sama dala do vládního prohlášení, nemůžeme to tolerovat. Grebeníček jasně řekl, že nám jde o změnu stylu vládnutí.

* Pokud tedy nebudou majetková přiznání, budete chtít premiérovu hlavu?

Slíbil to a náš požadavek je stále stejný. Nejde o jednoho člověka, ale jde o majetková přiznání, která budou součástí našeho právního řádu.

* Rezignací Grosse by padla celá vláda. Zřejmě by vám vyhovovala úřednická vláda.

Myslím, že by to nebyla úřednická vláda, protože prezident republiky v roce 2000, ještě když byl spolupředkladatelem návrhu ústavních změn, dokonce považoval za povinnost hlavy státu, aby vždycky pověřila předsednictvím vlády představitele nejsilnější politické strany. Takže by šlo o politickou vládu, která by musela znovu usilovat o důvěru Sněmovny.

* Někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek, nyní poradce prezidenta a čestného předsedy ODS, Václavu Klausovi veřejně poradil jednat ve vládní krizi i s komunisty. Vy jste s prezidentovými spolupracovníky jednal, jak říkali i vaši poslanci. Mluvil jste s Mackem a kancléřem Jiřím Weiglem?

S Miroslavem Mackem jsem se nesetkal už hodně dlouho a s panem Weiglem také ne, takže nevím, kde se ta informace vzala.

* Vylučujete tedy, že byste se sešel s Klausovými poradci?

Pravděpodobně jsem mohl s někým jednat...

* Takže ano? A kdo tuto schůzku inicioval s lidmi, o nichž nechcete mluvit? Vy?

Vždycky jsem rád, když znám názory těch, kteří tvoří politický systém v České republice.

* Tudíž první krok jste udělal vy?

(souhlasné kývnutí hlavou)

* Proč by s vámi měla jednat ODS, když vás nepovažuje za demokratickou stranu a její členové se svými podpisy připojili k petici Zrušme komunisty?

Jestliže nechtějí jednat, sami se vyřazují z demokratických stran. Pak se nemohou domáhat podpory svého návrhu...

* Chtěl jste dát šanci Klausovi, aby vstoupil do hry při sestavování vlády? Je to vděk za to, že vás neignoruje jako jeho předchůdce Václav Havel?

Takto to nelze chápat. Naopak jsem doporučil předsedovi Grebeníčkovi, aby napsal prezidentovi dopis, a ten mu také odpověděl. Pan prezident byl ve hře a je logické, že je jedním z rozhodujících hráčů v případě demise ministrů a sestavování nové vlády. Tady evidentně hrozilo, že vláda padne.

* A předčasné volby?

Ty nejsou řešením. Zákonem o zkrácení volebního období bychom obešli ústavu, a to KSČM nechce. Chceme jednoznačně dodržování ústavy a ústavních principů.

* Vraťme se ještě k vládě. To, co včera nastínil ve svém vystoupení premiér Gross do dalšího období, je pro vás stravitelné?

Opakuji, budeme vládu posuzovat nikoliv podle slov, ale konkrétních činů. Chceme dosáhnout zákona o majetkovém přiznání, zpřísnění zákona o střetu zájmů a případně o nájemném.

* Na stole jsou už návrhy nových ministrů. Jak na ně nahlížíte? Je jasné, že vládu opouští Vladimír Mlynář a jednou nohou je z ní venku Jaroslav Bureš.

My do toho mluvit nebudeme, protože vládě jsme důvěru nedávali. Odpovědnost za vládu bude mít pořád Stanislav Gross a ten to vyjádřil tak, že pokud by byl na něj činěn nátlak, že podá demisi. A my žádný nátlak vyvíjet nebudeme. K novým jménům nemáme výhrady. Myslím si, že by bylo škoda, kdyby odešel Bureš, takových legislativců je málo.

* Bureše jste údajně s prezidentovými poradci zmínil jako možného předsedu úřednické vlády. Je to pravda?

Bez komentáře.

* Komunisté zdůrazňují, že jsou čitelnou stranou, tak jak lze chápat vaše postoje například k referendu o vstupu ČR do EU či k euroústavě, když dáváte svým sympatizantům doporučení typu měkké ano, měkké ne? Čert aby se v tom vyznal.

To je novinářská zkratka, měkké ano...

* To nemyslíte vážně?

Řekli jsme jasně, že nejsme proti integraci, že jsme proti vyjednaným podmínkám. Řekli jsme našim lidem, že integraci považujeme za objektivní proces, ale podmínky jsou špatné, hlasujte proti. Pokud jde o euroústavu, naše stanovisko je rovněž čitelné. Říkáme, že nejdříve posuzujeme text, chceme ho občanům přiblížit. Nenabádáme hlasujte tak či onak. Analyzujeme ústavu a tvrdíme, že je možná, ale s rizikem, že občan bude mít práv méně než dosud...

* Zjednoduším to. Tvrdíte -ústava je možná, ale je třeba ji vylepšit. V případném referendu mají ale občané jen dvě možnosti: odpovědět ANO, nebo NE.

Říkáme, chcete-li lepší ústavu, hlasujte ne. A pokud vám tato ústava s chybami nevadí, hlasujte ano. Já tvrdím, že se má ústava přepracovat do lepšího textu.

Právo, 2. 4. 2005, Jitka Götzová


Související články:
(Aktuální politická situace)

Z Afghánistánu se dnes vrátí domů tři čeątí vojáci... (08.08.2018)
Poznámka na okraj (31.05.2018)
Novčenko nebo babičok? (31.05.2018)
Jednat, nebo nejednat, to» otázka? (08.04.2018)
Jeden za osmnáct … (31.05.2017)
Moľná přijede i teta (12.11.2016)
Virus nemoci Chamberlain-Daladier se ąíří Evropou jako mor (02.10.2015)
Kaąpar s modrou kníľkou (07.05.2015)
Dojemná starostlivost o svobodu ČR (07.04.2015)
Země na rozcestí (23.11.2014)
Bude po volbách líp? Může být ještě hůř… (06.11.2014)
Hrozí Praze nová Blanka? (06.01.2014)
Atrakce pro Prahu (28.11.2013)
Co s nadcházejícími volbami (10.09.2013)
Občané proti okupaci - včera tanky, dneska banky! (21.08.2013)
Vypustí si rybník? Máme na to čekat? (17.07.2013)
Praktiky TOP 09 v Praze stojí za pozornost (11.07.2013)
Horký den na pražské radnici (23.06.2013)
Stop daru církvím (29.08.2012)
Celá Praha nevychází z údivu (22.08.2012)
Nejlepší ministr (03.10.2011)
Pro Festival za demisi vlády (29.09.2011)
Jak dopadla akce Uvaříme vládu (05.05.2011)
Dívat se zpět nemá valný smysl (07.07.2010)
Byl to jen »hon« na Jiřího Paroubka? (16.06.2010)
Pravice není sexy (29.05.2009)
Tiskové prohlášení senátora Vlastimila Balína (12.05.2009)
Jednota na levici je cestou vpřed (02.05.2009)
Co kdyby Klaus navrhl jako premiéra Švejnara? (03.04.2009)
Trocha poznámek k říjnovým volbám (27.10.2008)
Volte voly, volte krávy, jen nevolte klerikály (15.10.2008)
Účastníci zájezdu (22.09.2008)
Meditace starého pána (27.01.2008)
Chudý, rovná se líný? (14.05.2007)
Pátek třináctého... (16.04.2007)
O cenu Thálie i ve vládě? (16.04.2007)
Ke schválení Topolánkovy vlády parlamentem (21.01.2007)
Filip se dostal do křížku s Paroubkem (31.10.2006)
Langr sjezdil Kubiceho? (28.10.2006)
Kalouskův gambit podruhé (05.09.2006)
Veletoč nebo salto mortale? (25.08.2006)
Anarchismus – jak na to (16.05.2006)
Případ Dolejš a případ Jacques (09.05.2006)
Strach je všudy přítomný, ale nic neřeší (03.05.2006)
Jak volí česká populace (13.04.2006)
K zákonu o registrovaném partnerství (18.02.2006)
Nezávislí demokraté se spojili se Stranou za životní jistoty (23.01.2006)
Strach o českou svobodu (20.01.2006)
ČSSD se nemůže vměšovat do vnitrostranických záležitostí KSČM (19.01.2006)
Klaus: Menšinovou vládu s podporou KSČM odmítnu (12.01.2006)
V Ústí se sešly desítky zastánců zachování limitů těžby uhlí (10.01.2006)
Horní Jiřetín a Černice: komu zvoní hrana? (09.01.2006)
Vstříc roku 2006 (01.01.2006)
Se starostou Orlové o jednání s neonacisty (24.12.2005)
Neonacisti na radnici neuspěli (23.12.2005)
Selhaly polistopadové elity? (20.12.2005)
Otevřený dopis mladým komunistům (08.12.2005)
Pravicoví extremisté začali hlídkovat v ulicích Orlové (03.12.2005)
Skutečným odpůrcem ODS není ČSSD, ale KSČM (29.11.2005)
Čas paradoxů (15.11.2005)
Cichlida plochohlavá (21.10.2005)
Co očekávají politické strany od KSČM? (01.10.2005)
Zdvořilost, nebo ideová blízkost? (23.07.2005)
Topolánek zdvihl politiky „nocí dlouhých nožů“ (30.06.2005)
Česká vláda získala důvěru (13.05.2005)
Antikomunisté imunitu nemají (11.05.2005)
Laissez-faire (18.04.2005)
Předsednictvo ČSSD neschválilo noční dohodu tří stran (14.04.2005)
Klinická smrt vlády (06.04.2005)
K „studentskému“ protestu (06.04.2005)
Kdo je větším demokratem (05.04.2005)
ČSSD nekontroluje politickou situaci (01.04.2005)
Politologové: ČSSD spěje k volebnímu debaklu (27.03.2005)
Stanovisko SDS k otázce předčasných voleb (26.02.2005)
Klaus: Nejpřirozenější by byly předčasné volby (25.02.2005)
Prohlášení Václava Klause k vládní krizi (24. 2. 2005) (24.02.2005)
Postní dohoda („s Únorem v zádech“) (23.02.2005)
Není důvod žádat o důvěru (21.02.2005)
Politologové: Grossova strategie je v souladu s ústavou (20.02.2005)
Všechny síly proti modrým záplavovým dešťům (18.02.2005)
Byt (18.02.2005)
Prohlášení k aktuální politické situaci (klub KSČM) (17.02.2005)
Stanovisko SDS k politické situaci v ČR po volbě nového prezidenta (06.03.2003)
Stanovisko CV SDS k politickým aspektům povodní (07.09.2002)
Stanovisko SDS k úloze KDU-ČSL při rozpadu 4-koalice (02.02.2002)
Stanovisko SDS k plánované návštěvě Gerharda Schrödera (02.02.2002)
Stanovisko SDS k situaci před volbami (19.01.2002)
Stanovisko SDS k nereformovatelnosti české pravice (13.10.2001)

[Akt. známka (jako ve škole): 0,50 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Vojtěch Filip | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Právo

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1882 (1882 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1435 (1435 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1485 (1485 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
964 (964 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1587 (1587 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1434 (1434 hl.)
Prohnilý humanismus !!
966 (966 hl.)

Celkem hlasovalo: 9753


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.