logo SDS
Dnešní datum: 22. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 3
Prům. 3
21 denni
Max. 330
Prům. 208.7

Nyní si čte web : 69 uživ.

02. Články, statě, projevy

* Dojemná starostlivost o svobodu ČR

Vydáno dne 07. 04. 2015 (3375 přečtení)

Možná bude jediným vůdčím představitelem státu Evropské unie … To je poněkud choulostivé (delicate)“, vyjádřil své „přátelské“ – či dokonce „bratrské?“ – obavy americký velvyslanec v ČR, A. Shapiro, ohledně chystané cesty prezidenta republiky ČR k připomenutí 70. výročí konce druhé světové války do Ruska (řecký či slovenský představitel mu v té době na mysl nepřišel).

Pan Shapiro má ČR stále rád

Zeman poté, co se proti takové starostlivosti ohradil s tím, že zahraniční velvyslanci jaksi nejsou od schvalování či zamítání zahraničních cest představitelů cizích zemí, bude jistě prezentován jako „hulvát a „buran“, zatímco starostlivý pan Shapiro bude mít punc gentlemana. Vždyť hned vzápětí prohlásil, že šlo pouze o „přátelskou radu“ a že u něho má Zeman dveře otevřené. Jak je u nás dobrým zvykem, pohoršíme se nad „nevychovaností“ Zemana – a vůbec se nebudeme věnovat „starostlivosti“ pana Shapira. Přitom jeho péče o naši republiku je vskutku podivuhodná. Nechyběl na sjezdu ČSSD (kde Zeman jako host vítán rozhodně nebyl) a nenechal si ujít ani sjezd hnutí ANO. V obou případech byl zřejmě s tím, co viděl i slyšel, spokojen. Do třetice si může svou návštěvu zopakovat na sjezdu třetí vládní strany KDU-ČSL. Všechny vládní strany nejspíše ohodnotí jako „politicky nezávadné“.

Dobrá rada nad zlato…

Je třeba dodat, že starostlivost amerických politiků o dění v České republice je vskutku dojemná. V listopadu 2014 se na naši hlavu státu obořil senátor J. McCain: „Vidíme výroky českého prezidenta, které jsou velmi pozoruhodnéZdá se, že je tu jakási názorová změna a snaha vyjít s Vladimirem Putinem“, pozvedl varovně své obočí McCain. Nelíbí se mu, že Zeman vidí na Ukrajině občanskou válku, a ne agresi ruské invazní armády, která zítra dobude Polsko, pozítří Německo a popozítří stane v Lisabonu.

Pan Pehe aneb mýlit se je nutné…

Je jistě zajímavé (ale nijak překvapivé), že se v naší republice najdou horliví bojovníci „za svobodu a demokracii“, jako je pan Šafr, který údajně rozbíjí prasátka se svými úsporami, aby platil billboardy na podporu americké vojenské kolony. Jiný bijce všech „antiamericky zaměřených osob“, J. Pehe, vědomě bagatelizuje zločiny USA (např. přehlíží studii zveřejněnou Lékaři proti jaderné válce pojednávající o tom, že americká armáda nese zodpovědnost za úmrtí 1,3 milionu až dvou milionů lidí v Iráku, Afghánistánu a Pákistánu, a to jen v průběhu deseti let). Pehe se snaží za každou cenu oběti amerických „válečných dobrodružství“ omlouvat. Neuchýlil se ale k nejlepší argumentaci: „V iránsko-irácké válce od roku 1980 do roku 1988 bylo zabito více než jeden a půl miliónu lidí! Nevzrušuje to západní kritiky USA jen proto, že mrtví byli Arabové a Peršané? Desetitisíce domácích odpůrců pozabíjel v Iráku Saddám Husajn. Mnoho obětí měl i jeho útok na Kuvajt v roce 1990, který USA ukončily s řádným posvěcením RB OSN v tzv. první válce v Zálivu, po níž se stáhly zpět.

Toto je totiž zrovna názorný příklad, kdy USA za studenoválečného soupeření se SSSR podporovaly Irák proti Íránu. Ne, když se Husajn dopouštěl válečných zločinů, nečelil odporu „morálních USA“. Stejně tak se USA dnes nechlubí sestřelením letu Iran Air 655, kdy pak o půl roku později se nad skotským Lockerbie po výbuchu bomby zřítil Boeing 747 americké společnosti PanAm a zahynulo 270 lidí. Čin byl přičítán libyjskému vůdci Kaddáfímu – ale uvažuje se, že mohlo jít o odvetnou akci íránské strany.

Uvědomíme-li si tato fakta, je poněkud úsměvné, když Pehe hájí americkou invazi v Iráku následovně: „Je ovšem také pravda, že Saddám Husajn opakovaně porušoval rezoluce RB OSN, vraždil po tisících svoje odpůrce a použil chemické zbraně proti iráckým Kurdům. Byl to dostatečný důvod k vojenskému zásahu, nebo ne?“

Oběti operace Anfál

Že by události z osmdesátých let opravňovaly k úderu v roce 2003? Pehe má evidentně na mysli operaci Anfál, při níž byly v letech 1987 a 1988 zmasakrovány desetitisíce Kurdů. Některé zprávy uvádějí až 180 000 obětí. Husajn se hájil tím, že Anfál nebyl policejní operací, ale součástí války s Íránem a že šlo o legitimní akci vůči povstalým Kurdům, kteří se spojili s nepřátelským Íránem. Jednalo se o velice horkou válku v jinak mrazivém soupeření dvou velmocí, kde obě měly tuny krve na rukách a používaly ty samé metody boje. Šlo o jediné: Kdo s koho.

Na otázku pana Pehe – Byl to dostatečný důvod k vojenskému zásahu, nebo ne? – tak myslím existuje jasná odpověď – ne. Logikou podle pana Pehe bychom dnes mohli vyhlašovat války těm, kteří měli před lety prsty v zavraždění P. Lumumby či kdo stáli za vojenským převratem v Chile 11. září 1973. V roce 2003 Irák zhroucenou zemí nebyl – tvrdí-li Pehe něco jiného, nečiní tak v souladu s fakty. Tehdy teroristickou hrozbou nebyl – tehdy se občané Iráku nemuseli bát vyjít na ulici, že je rozmetá výbušnina.

Pehe potom zcela opomíjí, že představitelé USA mají tu drobnou vadu, že když se vůdci, proti nimž se později vymezí, dopouštějí zločinů, bývají americkými přáteli, jako například „přítel Asad“. Člověk se potom nemůže ubránit dedukci, že představitelům USA v žádném případě nešlo a nejde o ochranu demokracie, ale o něco zcela jiného, co s demokracií dvakrát nesouvisí. Kaddáfí se v očích Západu největšího zločinu dopustil patrně v březnu 2011, kdy pohrozil, že západní země přijdou v Libyi o všechny kontrakty.

Když se mír nehodí…

Porovnáme-li přístup USA k situaci v Libyi a na Ukrajině, uvidíme, že co slouží jako argumentace pro operaci v jednom případě, to vůbec neplatí v případě druhém. Kaddáfí se stal zločincem, že si dovolil zasáhnout proti „povstalcům“. Na Ukrajině jsou ti „zlí“ ovšem právě povstalci, kdy je nutno podpořit nevolenou vládu, která proti nim bojuje. Jak konzistentní – a jak demokratické zároveň…

Vůbec nás netrápí, že Jaceňuk má z minských dohod toaletní papír, že Dmytro Jaroš, předseda Pravého sektoru, byl jmenován poradcem náčelníka generálního štábu ukrajinské armády Viktora Muženka a že se oba dohodli na vzniku spolupráce mezi Pravým sektorem a Ozbrojenými silami Ukrajiny. Ne, my se nebavíme o míru na Ukrajině, ale o vyzbrojení Ukrajiny proti Rusku.

Však už zde máme své šafry, kteří nám nálepkují ty, kdo se dopouštějí nepřijatelných „lží“. V jednom si můžeme oddechnout – pan Pehe se dozajista na tomto seznamu neobjeví. Zato pánové Bělohradský či Uhl aby se obávali, kdy se dostanou na Šafrův seznam ruských agentů.
Dobře víme, že jakékoli trvalé rozmístění vojáků by představovalo problém. Patřím ke generaci, která zažila rozmístění 80 tisíc sovětských vojáků v období ´normalizace´. Je to stále psychologický problém„, nechal se slyšet ministr obrany v květnu 2014. Ani ne rok poté děkuje emotivně všem, kteří pomáhali vítat a oslavovat Dragounskou jízdu, tedy i panu Šafrovi, jakkoli ho nejmenuje.Zpochybňovat to se mi zdá od politiků jako hazard a od občanů jako nevědomost“, ohrazoval se Martin Stropnický v březnu proti všem, kdo nesouhlasili s průjezdem americké vojenské kolony přes území ČR.

Když vezmeme v potaz jeho názorový posun z května 2014 do března 2015, stojí za připomenutí jeho další výrok, věnovaný odpůrcům kolony: „Někdy mám pocit, že ta debata se ubírá směry až švejkovskými.“

Obrana Švejkova

Upravme si tedy trochu rozhovor dobrého vojáka Švejka se strážmistrem Flanderkou: Tak vidíte, jak se pletete. Vy sám říkáte, že nejste antiamerický,a teď, jak jsme vás jistě přesvědčili, zjišťujeme, že vytýkáte Američanům nějaké zločiny a odmítáte uznat, že Rusko napadlo Ukrajinu.

Patrně se na věc koukám špatně.

Strážmistr si s celým personálem stanice opět vyměnil významný pohled.

Ty vaše špatné pohledy, to mně připadá, že se dopouštíte lží. Uznáváte aspoň, že si irácký vůdce zasloužil napadení za to, co provedl Kurdům?

V těch osmdesátých letech jistě. Ale to byl spojenec USA.

Takže podle Vás v roce 2003 Irák napaden být neměl? Hmmm. A co jste v té hospodě, kde jsme Vás zadrželi, dělal?

Rozmlouval s lidmi.“

Nový velice významný pohled četnického strážmistra na personál.

A o čem jste kupříkladu rozmlouval a na co jste se jich tázal?

Ptal jsem se jich, jestli už mají připravené rudé karty proti sprostému panu prezidentovi, který si nechce nechat dobře poradit. Mě to tak vždy rmoutí, když vidím, jak jsou některý lidi nepoučitelný. A taky, jestli nezapomněli plnit svou občanskou povinnost a šli mávat americkejm vojákům. Já si stejně myslím, že bychom tu měli mít americkou základnu, je to takový divný, že by tu po desítkách let najednou vojáci nějaké velmoci nebyli. No považte, těch chátrajících budov…

Výborně. A neptal jste se jich, zda nechtějí naopak proti americkému konvoji protestovat?

To jsem se neptal, poněvadž to už dávno vím, kdo všechno protestuje.

Vy jste tedy dokonale informován o protiamerických protestech?

Zajisté, pane strážmistře.

A poslední trumf vyhodil strážmistr, vítězoslavně se rozhlížeje na své četníky:

Umíte rusky?

Neumím. Nás to už na škole neučili.

Strážmistr pokynul závodčímu, a když oba vyšli do vedlejší komnaty, strážmistr s nadšením úplného svého vítězství a jistoty prohlásil, mna si ruce: „Slyšeli to? Neumí rusky! Chlap všemi mastmi mazaná! Všechno přiznal, až to nejdůležitější nepřiznal. Zítra ho budeme lifrovat k panu okresnímu. Kriminalistika záleží na chytrosti a vlídnosti. Viděli to, jak jsem ho utopil přívalem otázek. Ruský agent to je, a takových tu máme. Bude to ještě velký boj, ale my zvítězíme…“

Kniha jako útěcha

Obávám se, že v době, kdy vznikají seznamy výroků, jež by se neměly v médiích objevovat (jako že na Ukrajině je občanská válka či že jsou na Ukrajině patrné rysy fašismu – a to i na nejvyšší politické úrovni) – a kdy se na druhou stranu bude povinně psát, že válka proti Iráku v roce 2003 byla oprávněná a že milionové oběti jsou pouze politováníhodným omylem, budou Osudy dobrého vojáka Švejka naším jediným nezkresleným médiem, které nám zprostředkuje pohled na obludnost válečné mašinérie.

Oslava konce II. světové války


Související články:
(Aktuální politická situace)

Z Afghánistánu se dnes vrátí domů tři čeątí vojáci... (08.08.2018)
Poznámka na okraj (31.05.2018)
Novčenko nebo babičok? (31.05.2018)
Jednat, nebo nejednat, to» otázka? (08.04.2018)
Jeden za osmnáct … (31.05.2017)
Moľná přijede i teta (12.11.2016)
Virus nemoci Chamberlain-Daladier se ąíří Evropou jako mor (02.10.2015)
Kaąpar s modrou kníľkou (07.05.2015)
Země na rozcestí (23.11.2014)
Bude po volbách líp? Může být ještě hůř… (06.11.2014)
Hrozí Praze nová Blanka? (06.01.2014)
Atrakce pro Prahu (28.11.2013)
Co s nadcházejícími volbami (10.09.2013)
Občané proti okupaci - včera tanky, dneska banky! (21.08.2013)
Vypustí si rybník? Máme na to čekat? (17.07.2013)
Praktiky TOP 09 v Praze stojí za pozornost (11.07.2013)
Horký den na pražské radnici (23.06.2013)
Stop daru církvím (29.08.2012)
Celá Praha nevychází z údivu (22.08.2012)
Nejlepší ministr (03.10.2011)
Pro Festival za demisi vlády (29.09.2011)
Jak dopadla akce Uvaříme vládu (05.05.2011)
Dívat se zpět nemá valný smysl (07.07.2010)
Byl to jen »hon« na Jiřího Paroubka? (16.06.2010)
Pravice není sexy (29.05.2009)
Tiskové prohlášení senátora Vlastimila Balína (12.05.2009)
Jednota na levici je cestou vpřed (02.05.2009)
Co kdyby Klaus navrhl jako premiéra Švejnara? (03.04.2009)
Trocha poznámek k říjnovým volbám (27.10.2008)
Volte voly, volte krávy, jen nevolte klerikály (15.10.2008)
Účastníci zájezdu (22.09.2008)
Meditace starého pána (27.01.2008)
Chudý, rovná se líný? (14.05.2007)
Pátek třináctého... (16.04.2007)
O cenu Thálie i ve vládě? (16.04.2007)
Ke schválení Topolánkovy vlády parlamentem (21.01.2007)
Filip se dostal do křížku s Paroubkem (31.10.2006)
Langr sjezdil Kubiceho? (28.10.2006)
Kalouskův gambit podruhé (05.09.2006)
Veletoč nebo salto mortale? (25.08.2006)
Anarchismus – jak na to (16.05.2006)
Případ Dolejš a případ Jacques (09.05.2006)
Strach je všudy přítomný, ale nic neřeší (03.05.2006)
Jak volí česká populace (13.04.2006)
K zákonu o registrovaném partnerství (18.02.2006)
Nezávislí demokraté se spojili se Stranou za životní jistoty (23.01.2006)
Strach o českou svobodu (20.01.2006)
ČSSD se nemůže vměšovat do vnitrostranických záležitostí KSČM (19.01.2006)
Klaus: Menšinovou vládu s podporou KSČM odmítnu (12.01.2006)
V Ústí se sešly desítky zastánců zachování limitů těžby uhlí (10.01.2006)
Horní Jiřetín a Černice: komu zvoní hrana? (09.01.2006)
Vstříc roku 2006 (01.01.2006)
Se starostou Orlové o jednání s neonacisty (24.12.2005)
Neonacisti na radnici neuspěli (23.12.2005)
Selhaly polistopadové elity? (20.12.2005)
Otevřený dopis mladým komunistům (08.12.2005)
Pravicoví extremisté začali hlídkovat v ulicích Orlové (03.12.2005)
Skutečným odpůrcem ODS není ČSSD, ale KSČM (29.11.2005)
Čas paradoxů (15.11.2005)
Cichlida plochohlavá (21.10.2005)
Co očekávají politické strany od KSČM? (01.10.2005)
Zdvořilost, nebo ideová blízkost? (23.07.2005)
Topolánek zdvihl politiky „nocí dlouhých nožů“ (30.06.2005)
Česká vláda získala důvěru (13.05.2005)
Antikomunisté imunitu nemají (11.05.2005)
Laissez-faire (18.04.2005)
Předsednictvo ČSSD neschválilo noční dohodu tří stran (14.04.2005)
Klinická smrt vlády (06.04.2005)
K „studentskému“ protestu (06.04.2005)
Kdo je větším demokratem (05.04.2005)
Vláda má po pátku mírně větší naději na přežití (02.04.2005)
ČSSD nekontroluje politickou situaci (01.04.2005)
Politologové: ČSSD spěje k volebnímu debaklu (27.03.2005)
Stanovisko SDS k otázce předčasných voleb (26.02.2005)
Klaus: Nejpřirozenější by byly předčasné volby (25.02.2005)
Prohlášení Václava Klause k vládní krizi (24. 2. 2005) (24.02.2005)
Postní dohoda („s Únorem v zádech“) (23.02.2005)
Není důvod žádat o důvěru (21.02.2005)
Politologové: Grossova strategie je v souladu s ústavou (20.02.2005)
Všechny síly proti modrým záplavovým dešťům (18.02.2005)
Byt (18.02.2005)
Prohlášení k aktuální politické situaci (klub KSČM) (17.02.2005)
Stanovisko SDS k politické situaci v ČR po volbě nového prezidenta (06.03.2003)
Stanovisko CV SDS k politickým aspektům povodní (07.09.2002)
Stanovisko SDS k úloze KDU-ČSL při rozpadu 4-koalice (02.02.2002)
Stanovisko SDS k plánované návštěvě Gerharda Schrödera (02.02.2002)
Stanovisko SDS k situaci před volbami (19.01.2002)
Stanovisko SDS k nereformovatelnosti české pravice (13.10.2001)

[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Marek Řezanka | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Altpress

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1765 (1765 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1351 (1351 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1375 (1375 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
890 (890 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1518 (1518 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1310 (1310 hl.)
Prohnilý humanismus !!
894 (894 hl.)

Celkem hlasovalo: 9103


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.