logo SDS
Dnešní datum: 30. 11. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 30
Prům. 15.9
21 denni
Max. 604
Prům. 351.6

Nyní si čte web : 87 uživ.

02. Články, statě, projevy

* Žluč na jazyku - hlava plná ještěrů

Vydáno dne 07. 05. 2005 (12055 přečtení)

Se Štěpánem Kotrbou si tykáme už nějaký pátek. Je duší internetových Britských listů. Občas tu zveřejní, z čeho mají jinde srdce v gatích. O darebáctví, které se neštítí preventivní války. Jiných dobrotách globalizace. I české abnormalizace. Možností, jak se dostat k více lidem, máme pořád hrozně málo. Štěpán se nabízel sám. Už víme, co by nás to stálo. Stačí si přečíst, co píše - o konferenci evropské levice v Praze před pár dny.

Zúčastnilo se jí skoro 40 stran. Poprvé po víc než 15 letech byla na tak širokém fóru na pořadu i kardinální otázka - jak k socialismu? Jak k němu dojít - co možná demokraticky? I když velký mamon neslíbí, že k násilí nesáhne. Zatím to udělal pokaždé, když mu drnčela hrana. Pokud mu ovšem nehrozilo, že se spálí sám. V Olympiku vyseděl důlek i Štěpán Kotrba. Pak mazal za laptop a animoval: Pražské setkání rudých ještěrů. Náš čtenář zná jak průběh konference, tak závěrečné komuniké (Haló noviny, 25. dubna). Jurský park už animoval slavnější Štěpán - Steven Spielberg. Fantazii popouštěl uzdu, kde stopy druhohor končí. Štěpán z Prahy ví, co je to dohnat a předehnat. Fantazíruje o tom, co má rovnou pod nosem: Neuvěřitelné pak bylo závěrečné komuniké, dýchá husákovskou normalizací a žvanivě těžkopádným formalismem. Uvnitř KSČM existují straussovští neokonzervativci.

Jenže to komuniké není lejstro, sesmolené za sedmero západy. Je v něm i úplně všechno, co si přál kdokoli z účastníků. A naopak v něm není - ani slovo, proti němuž by zazněla námitka. Tu diskusi jsme vyvolali sami. Přímo v sále řešili i tvar každé z navržených změn. Před očima všech. Před kamerou České televize. Za to nám ze světa děkovali jeden po druhém. I strany, jež se od KSČM liší nejvíc. To přiznat je ovšem daleko za mantinely svobody, které již svému projevu dávkuje náš hrdina. Tak málo protřelý v intrikách není. Vydávat za spolek straussovských neokonzervativců - evropskou levici en bloc? To by udělal leda blázen. Takhle doširoka si to Štěpán rozházet nechce. Jurský park je říší divů. Stéblo nabízí i tonoucím. Co takhle změnit rudé ještěry v němé tváře? V havěť na špagátu - proradného krotitele? Vlk se nažere - a koza zůstane celá! Ranec špíny nemine, koho nemá. A Štěpán nepřijde o víza - na Olymp oderního marxismu! Ten návrh komuniké napsala a přednesla moje maličkost. Hvězdná pěchota inkvizice to měla vždycky - až od kusu : Tvrdý či natvrdlý jako Skála, syčí politruk nového. Skálovo hodnocení Gorbačova, perestrojky a nového myšlení ukazuje, že autor myslí postaru. Skála nechápe moderní marxismus a s leninskými poučkami z vokovické Sorbonny dodnes nevystačí. Skálova rétorika - skanzenem srpů a kladiv bývalý vysoký funkcionář Mezinárodního svazu studentstva. Brrr.

Tak Ti nevím, Štěpáne, co mi to připomíná víc. Co Tobě? OF-čáky, co se k nám nikdy nechovali jako čtveráci? Jejich klony, co nás kádrují dodnes? Hlídací psy, krmené čenichat neamerickou činnost? Tetku v klimaktériu, co zapomněli na personálním ve skladu houpacích koňů? Buď trochu chlap, Ty geroji. Hysterie a intriky se hodí leda k babám po sezoně. Přestaň se schovávat za ten fekálkanón. Ukliď ho zpátky do kozího chlívku. Nekrč se pod plavuní. A zkus se vyrovnat s tím, cos viděl a slyšel. To byl koncert demokracie, co? Už jsi něco podobného zažil? Kdekoli se sešli lidé tak pestré škály - zemí, podmínek i názorů? Viděls toho aspoň střípek tam, kde si opravdu hrají na krotitele - komu říkáš moderní marxisté kolosálním omylem? Až před tím, cos viděl, přestaneš pelášit jako zajíc, zkus místo plivanců - třeba argumentovat. Vyvrátit - jedinou z vět, co Ti nevoní. Nahradit ji - nějakou lepší. Z komuniké? Z mého vystoupení, co sis vzal také na paškál (Haló noviny, 28. dubna)? Vyber si sám. Ale neulehčuj si to - když cituješ: Podle Skály, kterému není osmdesát, ale sotva padesát, Evropa neví, co je sociální stát. V sále byly naštěstí stovky uší. Mluvil jsem o tom, jak perfektně to komunisté zvládli po válce. Jak uměli na kapitál tlačit - jako radikální demokracie. A v té souvislosti jsem řekl: Nebýt tohoto presu - Evropa dodnes neví, čemu se s nadsázkou říká sociální stát. Chápeš vůbec, v čem je rozdíl? Nebo to chápeš - až moc dobře? Tohle je ta Tvá očistná kúra - proti myšlení postaru? Majstrštyk - Tvojí moderny?

Za péči o jazyk se sluší poděkovat. Že Ti nesedí ten můj, je mi šumafuk. Skutečná levice Evropy s ním problém nemá. Viděls to sám. Zatloukat je pod úroveň. Než fanatismus, horšího rádce neznám. Nadávat - do rudých ještěrů? Zviditelní to - na pár vteřin. Moderní to přijde - leda pitomcům. Jen těm, co nemají - ani kouska svědomí. V prachu je každý restituční nárok - na právo soudit, jaký je kdo marxista.

Nechceš si přestat hrát na schovávanou? Ta konference Tě nenaštvala tím, v čem mohla být ještě lepší. Tebe vytočilo, v čem - se povedla. Skoro 40 levicových stran se radilo, jak vzít za pačesy, o čem je demokracie doopravdy - a právě tak dojít až k socialismu. Jak teď ale plkat o rudých ještěrech? Aniž by se jeden musel věčně ohlížet: nevidí už i ten s bílou holí, že císař je - jak ho pánbůh stvořil? A co bude se svatozáří nad šešulemi, které jen kavárensky žvaní - o socialismu i demokracii? Co když je po nich - hladit přestanou? Tam, kde se levici jinak nadává? To jediné, v čem jsou v přesile, by bylo v háji. Jaká pohroma! Vždyť se vejdou - do čekárny u zubaře. Vsedě až do ordinace - ti, co umí otevřít papulu. Jsou sousta, která krásně voní. Krkem však neprolezou. Třeba vidina, že se dá privatizovat - co je nalevo od soc. dem. Tu a tam se to podaří. Jenom na chvilku. Ostudou to končí pokaždé. My si to líbit nenecháme. O důvod víc, proč kapitál konfrontovat - z pozic demokracie.

Ta konference vyfoukla vítr i z jiné plachty. Kdo to sleduje jen na okraj, pomalu by věřil jezinkám. Řečičkám o tom, že celá levice Evropy - je těch pár narcisů na západ a jih od Prahy. Velmistrů v tom, jak - rozbít, co se dá. Jak se - distancovat. S humbukem. Na úkor jiných. Nám stačilo poslat včas pozvánky. Každému, u koho se dal čekat zájem. Teď je jako na dlani - mapa evropské levice. Z těch pár narcisů je rázem kapka v moři. Kdo by jim dlabal z ruky? Nechal si od nich poroučet? Přepisovat - i vlastní dějiny? V Praze si byli všichni rovni. Jeden naslouchal druhému. Snažil se chápat, proč má na leccos jiný názor. Porozumět podmínkám, z nichž vychází. Najít společný zájem - přes všechny rozdíly. Tohle si už nenechá vzít nikdo. Bodejť by tolik tolerance a demokracie nenaštvalo - hlavy plné ještěrů?

Kdo nezná marxismus z rychlíku, nepotřebuje - kursy z demokracie. S tím vysokým funkcionářem Mezinárodního svazu studentstva sis naběhl parádně. Ještě víc než s vokovickou Sorbonnou - můj červený diplom je z UK. Když jsem z MSS odcházel, měl na 40 milionů členů. Marxistů nás byla menšina. Tím spíš v národních akademických svazech zemí, jako USA. Z Prahy je v 50. letech stáhly jejich vlády. My je přitahovali zpět jeden po druhém. Jezdili s nimi besedovat s Fidelem, Arafatem, Nadžibulláhem, Danielem Ortégou. Dělat lidovou diplomacii - u hlav států Západu i Východu. Sklízet kávu do Nikaraguy - tehdy byli u moci sandinos. Tahat přímo z basy politické vězně - v Nepálu i jinde. Založit první kyperskou univerzitu - pro Řeky i Turky. Kolik chceš příkladů? Mám jich ještě desítky. Že Ty si myslíš, že jsme to dělali - na laufu sovětského tanku? A měli za zadkem - komanda KGB? Touhle cestou - půjdeme znovu. To že je - myslet postaru? Na to Ti skočí, leda kdo chrní na vavřínech konce dějin. Anebo blouzní až po uši ve zmatení pojmů, co po sobě i u nás nechal Gorbačov.

Haló noviny, 7. května 2005, Josef SKÁLA


Související články:
(ČR - strany: KSČM)

Projev prezidenta Miloąe Zemana na X. sjezdu KSČM (23.04.2018)
Hodnocení procesů uvnitř KSČM (04.11.2017)
Za Mílou Ransdorfem (23.01.2016)
Co se čeká od KSČM (28.11.2013)
Doba vyžaduje nové spojenectví práce a solidarity (11.11.2010)
Zákaz Dělnické strany - první krok k zákazu KSČM? (19.02.2010)
Jasnější pravidla lobbismu! (30.09.2009)
Důsledek pseudolevičáctví (21.06.2009)
Mladým komsomolcům (21.06.2009)
Vojto, měl jsem tě rád (19.06.2009)
Stalinisté měli v Lidicích vlajky schované, komunisté to prý nevěděli (18.06.2009)
Ke komunistům přišli i odboráři (03.05.2009)
Před sjezdem a po něm (21.05.2008)
KSČM: cesta k vyhasínání (21.05.2008)
Filip odepsal Grebeníčkovi (16.05.2008)
Haló noviny se ptaly kandidátů na funkci předsedy ÚV KSČM (16.05.2008)
V KSČM se před sjezdem ozvalo volání po únoru 1948 (28.04.2008)
Výzva delegátům VII. sjezdu KSČM a všem komunistům (21.04.2008)
Znovu o úloze komunistické strany (21.04.2008)
Ještě jedno výročí (28.03.2008)
USNESENÍ ustavujícího sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy (28.03.2008)
Programové prohlášení KSČM (28.03.2008)
STANOVISKO k událostem po přijetí ústavního zákona o změně názvu ČSSR (28.03.2008)
Postavení, úloha, a vymezení působnosti Komunistické strany Čech a Moravy a jejích orgánů (28.03.2008)
Funkcionáři nově ustavené KSČM (28.03.2008)
Zpráva ÚV KSČ ustavujícímu sjezdu KS Čech a Moravy (28.03.2008)
Anti-Vejr aneb Proč nemám rád KSM (25.03.2008)
O současné politice komunistické strany (25.03.2008)
Jaká že to u některých rozhodují hlediska? (17.03.2008)
U mnohých často rozhodují úplně jiná hlediska (17.03.2008)
Dvě stovky komunistů demonstrovaly v Praze proti vládě (25.02.2008)
Je oportunismus to, že nejdeme na barikády? (17.12.2007)
Různé názory mohou existovat, není to nic neobvyklého (16.11.2007)
KSČM kritizuje Filipa a Dolejše (08.11.2007)
Socialismus V 21. století (04.11.2007)
Socialismus a poctivost (04.11.2007)
Životaschopné koncepty pro budoucnost (26.10.2007)
Dialektika kontinuity a diskontinuity (19.10.2007)
Trocha teorie nikoho nezabije (13.10.2007)
Je schopná KSČM modernizovat sebe samu? (10.10.2007)
Jsme stranou, která má na mysli zájmy pracujících a občanů (10.10.2007)
Který kandidát je pro KSČM přijatelný (07.10.2007)
O čem diskutovat a přemýšlet před sjezdem KSČM? (18.07.2007)
Média KSČM - ke středu semknout (03.07.2007)
Dosavadními přístupy nepřesvědčíme (04.06.2007)
Prohlášení RR RF ke stupňujícím se útokům vedených „z leva“ proti bolševickým publicistům (04.06.2007)
Proč jim tolik lidí věřilo a věří (11.05.2007)
Komunisté jsou skutečně nebezpeční (05.05.2007)
KSČM – partner, nebo kuriozita? (27.04.2007)
KSČM - partner, nebo kuriozita? (24.04.2007)
Zemřel Ladislav Adamec (17.04.2007)
Adamec mnohé pochopil (17.04.2007)
Musíme být schopni reagovat na dynamiku měnícího se světa (28.03.2007)
Několik poznámek k vnitrostranické diskusi (23.03.2007)
Budoucnost KSČM (13.03.2007)
O Lenina tolik nejde (12.03.2007)
Modernizace Leninem (07.03.2007)
Co nás čeká a o čem se musíme poradit (01.03.2007)
Vystoupení na 13. zasedání ÚV KSČM (26.02.2007)
Hrubá chyba (29.01.2007)
KSČM: vláda levého středu, nebo všech (12.11.2006)
Zákeřný směr úmyslně oslabující komunistické hnutí (06.04.2006)
Jsem komunistou navzdory tomu (27.03.2006)
Miroslava Moučková se stala členkou Rady ČTK (22.03.2006)
V. Filip: Nevidím důvod k obavám (25.02.2006)
Dopis Miroslava Grebeníčka předsedovi ÚV KSČM Vojtěchu Filipovi (24.02.2006)
Pražský lídr komunistů Beneš varuje před spory (21.02.2006)
Televizní interview s Vojtěchem Filipem (21.02.2006)
Tisková zpráva z XXII. sjezdu KSČ-ČSSP (12.02.2006)
Dopis VV ÚV KSČM (10.02.2006)
Jasné a nejasné (17.01.2006)
Alternativní konference komunistických stran v Aténách (23.11.2005)
Za Mirkem Grebeníčkem (03.10.2005)
Projev na 7. zasedání ÚV KSČM (01.10.2005)
Prohlášení ÚV KSČM (01.10.2005)
Grebeníček: v době předvolební kampaně jsem pro KSČM přítěž (01.10.2005)
S minulostí jsme se vyrovnali, postoj k NATO nezměníme (01.10.2005)
Evropeizace a pragmatizace rudé strany (30.09.2005)
O komunistech pravých a nepravých (27.09.2005)
Přejít od zástupných problémů k podstatným - zamyšlení nad sjezdem SEL (23.09.2005)
Církev nad levicí (17.09.2005)
Sekretariát ÚV KSČM není spolkem příživníků (16.09.2005)
O mou funkci má zájem sedm zájmových skupin (16.09.2005)
Stanovisko VV OV KSČM v České Lípě (15.09.2005)
Čeká nás levicový příliv? (15.09.2005)
Grebeníček už těžko může vzít své slovo zpátky (14.09.2005)
Kdo ještě potřebuje v čele smečky samce Alfa? (14.09.2005)
Grebeníčkovi vždycky chyběla sebereflexe (13.09.2005)
Alfa samec to asi pochopil (13.09.2005)
Problémy samce Alfa: Za všechno může Klimša (13.09.2005)
Grebeníček nabídl funkci šéfa KSČM (12.09.2005)
Nesmíme promarnit nabízené šance, rozmělňovat náš vliv (12.09.2005)
Grebeníček si testuje podporu řečmi o odchodu (12.09.2005)
Grebeníček chce odejít z čela KSČM (12.09.2005)
Grebeníček: Trvá zájem KSČM o plné členství v SEL (10.09.2005)
Útok rudých ještěrů (02.09.2005)
Nekličkujme před problémy (02.09.2005)
Nedemokratické praktiky komunisté už nejednou odmítli (02.09.2005)
Manipulace nemající obdoby (28.08.2005)
Nekličkujme ve věci stalinismu (27.08.2005)
Co dlužíme (nejen) českým komunistům (21.07.2005)
Rozhovor Václava Moravce s Jiřím Dolejšem (01.07.2005)
KSČM v žádném ghettu není (24.06.2005)
Komunisté se aktivizují, počítají až s třiceti procenty (02.06.2005)
Omluva - důvod k zamyšlení (31.05.2005)
Je třeba jasnou identitu a větší iniciativu (23.05.2005)
Měli bychom se znovu omluvit (21.05.2005)
Projev na oslavě Svátku práce na Letné (01.05.2005)
Grebeníček o 1. máji nenašel na současném Česku nic dobrého (01.05.2005)
Tisková zpráva KSČM 24. 4. 05 (24.04.2005)
Mýty o KSČM (15.04.2005)
Čerti rudě malovaní (06.04.2005)
Pro KSČM je Kraus bližší Klause (31.03.2005)
Jak vysoká je pro KSČM cena za ztrátu panenství? (31.03.2005)
Ujasněme si pojmy (17.02.2005)
Věnujme se věcné diskusi, ne levicovému hašteření (08.01.2005)
Ten říká to, ten zas tohle a dohromady neříkají nic (07.01.2005)
Dolejš: Haló noviny nepovažuji za komunistické (03.01.2005)
Ke Gottwaldovi jen na kulatiny (14.12.2004)
V okolí šéfa KSČM dál velebí Gottwalda (07.12.2004)
Co kdo řekl/neřekl/ napsal/nenapsal/ o 4. zasedání ÚV KSČM (07.12.2004)
Pražští komunisté hájili Gottwalda a politické procesy (06.12.2004)
Dělník na levici (13.11.2004)
KSČM a její vztah k vlastní minulosti (31.10.2004)
Tisková zpráva SDS 040519 (19.05.2004)
V ČR se tvoří prostor pro silnou socialistickou stranu (19.05.2004)
KSČM na počátku 21.století (14.05.2004)
Stanovisko předsednictva CV SDS ke spolupráci s KSČM (11.03.2004)
Sozialismus oder Tod (22.02.2004)
Paďouři a bojovníci (13.07.2002)

[Akt. známka (jako ve škole): 0,20 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Josef Skála | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Haló noviny

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1880 (1880 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1433 (1433 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1484 (1484 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
964 (964 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1587 (1587 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1433 (1433 hl.)
Prohnilý humanismus !!
966 (966 hl.)

Celkem hlasovalo: 9747


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.