logo SDS
Dnešní datum: 02. 12. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 19
Prům. 14.8
21 denni
Max. 604
Prům. 348.7

Nyní si čte web : 62 uživ.

02. Články, statě, projevy

* Kdo ještě potřebuje v čele smečky samce Alfa?

Vydáno dne 14. 09. 2005 (8480 přečtení)

Mediální výsluní, kterému se v posledních několika dnech těší předseda českých komunistů Grebeníček, signalizuje jediné. Nenašel se doposud nikdo, kdo by předsedu "radikálně levicové" strany významněji hájil.

Pohřbívají ho všichni společně. Kde zůstala Grebeníčkova "šmeralovská" budoucí tvář KSČM, jak o ní mluvil i Ransdorf ? "Společnost prochází rozsáhlými změnami a my nemůžeme jít do voleb s orientací na dělníky. Realita je už úplně jiná," řekl předseda KSČM počátkem prosince 2004. Je podzim 2005. Pro jednu část komunistů je inspirativní vývoj v komunistických stranách Ruské federace, Ukrajiny, Běloruska, Moldavska... Vojtěch Filip pro ČTK prohlásil, že problémy s programovou orientací strany, kvůli nimž Grebeníček odstupuje, jsou "překonatelné prací". Jinými slovy národu sdělil, že se předseda nepředřel. Z jedné strany útočí reformisté, že je Grebeníček moc konzervativní a tolerantní vůči neokonzervativní klice a revanšistům ve straně, z druhé strany zaznívá křik "stalinistů" a jejich nedovzdělaného dorostu, že první muž ve straně musí být "více ideový" a veškerá širší komunikace na levici je stejně jako v případě některých dalších funkcionářů jen "podléháním propagandě protivníků" a "sociáldemokratickou úchylkou". Podle těchtýž revolucionářů, udržujících stále "komunistickou identitu" stranických řad, třebas "vojenská intervence ze srpna 1968 sledovala zachování socialistického kurzu vývoje Československa". Ti ještě radikálnější soudruzi tvrdí, že "sociální demokracie je předkožkou na těle dělnické třídy". Čili něco zbytečného, nečistého a způsobujícího jen svrbění... Jak a proč tedy tvořit širokou jednotu levicového hnutí a nepoužít obřízku?

V havlovském ghettu, do kterého bývalý prezident v dobách své slávy komunisty zavřel, se mnohým zalíbilo. Nemají odpovědnost a mohou lacině nadávat na jakoukoliv vládu, která je právě u moci. Stárnou a senilní, v ghettu se ale mají rádi, vyprávějí vnukům o své zašlé slávě a vzájemně se utěšují, že ještě jednou přijde čas...

V jednu chvíli to vypadalo, že předseda strany začal koketovat s myšlenkou, že by se reformnímu proudu postavil do čela. Vypouštěl signály, zachycené většinou jen aparátem a funkcionáři, které svědčily o názorovém posunu. "Tvrdím, že skutečný zájem pokroku nemůže nikdy spočívat na zásadě, že vůči odpůrci je vše povoleno. Justiční vražda zůstane hanebnou skvrnou, ať se kryje zájmy církve, zájmy kapitálu nebo zájmy komunismu," prohlásil Grebeníček před rokem u příležitosti výročí 17. listopadu 1989. To bylo silné slovo. Nejsilnější, jaké do vlastních řad kdy pronesl. Už ho později nezopakoval.

Podle zdrojů, poměrně detailně obeznámených se situací uvnitř strany Grebeníček překvapil nyní svým rezignačním mediálním výstupem obě křídla - reformisty i neokonzervativce. Skoro se dá říci, že je i naštval, protože teď budou MUSET jednat. Dlouhá léta se jakémukoliv ideovému vývoji ve straně vyhýbali, díky neschopnosti mezinárodní komunikace a vzájemných kontaktů s evropskou radikální levicí se česká komunistická scéna neobohacovala ani informační výměnou. I proto jako jeden ze stěžejních úkolů mezinárodní konference komunistických a radikálně levicových stran zazněla potřeba intenzivní informační výměny a vzniku "dokumentačního střediska" v Praze.

Proč ale? Protože většina českých komunistů nevládne žádným cizím jazykem mimo špatné ruštiny a většina je bohužel - i vzhledem ke svému věku - i internetově negramotná. Většina informací se ale na evropské levicově radikální scéně šíří elektronicky (e-ziny, diskuzní fóra a mailinglisty), tištěné časopisy se už málokdy vidí. Internet je rychlejší a levnější. Angličtina se i proto stala základním komunikačním jazykem. Češi se ale musí spoléhat pouze na konzervativní Haló noviny, vedené Grebeníčkovi věrnou šéfredaktorkou Mirkou Moučkovou, vnějškově řízené akciovou společností Futura ve stoprocentním vlastnictví komunistů, diskrétně ale řízené a částečně dotované samotným předsedou Grebeníčkem a s ním spřízněnými nadačními finančními zdroji. Profesionální úroveň Haló novin odpovídá věku, profesionálním zkušenostem a kvalifikaci většiny redaktorů v nich (až na tři, čtyři redaktory jsou to jen "poctiví straničtí propagandisté"). Pouze víkendové soudničky a vložená kulturní příloha Obrys-Kmen si zachovávají tradiční profesionalitu a zároveň i odstup... Stranický deník neslouží stále globálnější informovanosti a rozšiřování rozhledu čtenářů o otázkách, kterými žije evropská, asijská či latinskoamerická levice. Nikoho v redakci nezajímá, co celé levicové hnutí spojuje - sociální fóra, ekologie, alterglobalismus, spotřebitelské hnutí, open source, antiestablishmentová kultura a její šíření, dekriminalizace měkkých drog, solidarita s třetím světem, boj za ženská práva či práva menšin a zachování menšinové kultury a jazyků, boj proti dětské práci, Tobinova daň, protiválečné a antimilitaritstické hnutí...

Haló noviny se oproti tomu odkazují většinou k lokální historii českých zemí a na výsledky 2. světové války, polemizují neustále s provokacemi sudetských Němců a jejich mediálními propagátory v Čechách. Varují před germanizací pohraničí landsmanšafty a skupování lokálních tiskovin Němci, objevují znovu Fučíka či Kim-Ir Sena, případně obhajují husitství a panslavismus. V nejlepším případě informují o guerillách ve Venezuele. Už nepřinášejí ani Fidelovy projevy, nejspíše proto, že Castro prosazuje spolupráci Kuby s Evropskou unií, do kubánských škol nechal zavést počítače a z Havany do Guantánama nechal natáhnout optický kabel pro vysokorychlostní internet....

Haló noviny neanalyzují, ale většinou potvrzují zažité konzervativní stereotypy. Nekomunikují s odlišnými koncepty, nepolemizují věcně s ideovými protivníky, nekonfrontují fakta s mýty - většinou potvrzují mýty svých čtenářů. O straně, o poslancích, o síle a revolučním odhodlání předvoje dělnických mas. Odhodlání v kterýchkoliv volbách volit KSČM, ať je jakákoliv. Používají jazyk zapšklých frází a ideologických nálepek dob dávno minulých, nedodržují pravidla seriózní žurnalistiky. Mísí informaci s propagandou, zprávu s komentářem. Neustále mají pocit, že musí rehabilitovat nedávnou minulost a její představitele, protože blízké i vzdálenější budoucnosti levice i globalizaci nerozumí.

Haló noviny nejsou schopny přinést profesionální reportáže či inspirující překlady ani z těch evropských zemí, ve kterých existují partnerské strany s dlouhou tradicí, se zajímavými levicovými periodiky i autory - z Itálie, Španělska, Francie, Řecka. Fotografie na titulní straně i články většinou popularizují jednotlivé mocenské figury vlastní strany a poslance. Případně činnost stranických organizací. Články začínají pravidelně slovy "Komunisté nesouhlasí s..." Zpravodajství většinou jen "kreativně přepisuje" četku a doplňuje ji od redakčního stolu a telefonu o názory komunistických poslanců či zastupitelů. Někdejší šéfredaktor Mirky Moučkové Michal Podzimek - jinak vynikající novinář a pozdější redaktor Práva - se musí v hrobě obracet.

V Haló novinách nelze polemizovat, neboť publicistiku okupují čtyři stále stejní a stále stejně únavní autoři - ještěři. Prostor pro názorovou odlišnost je redakcí marginalizován či přímo znemožňován. Přesto jsou občas zdrojem zajímavých perliček či zpráv ze zahraničí, které se ale na stránky dostávají nekoncepčně - jaksi mimochodem a možná i proti vůli šéfredaktorky.

Tomu všemu předseda strany i stávající politické vedení doteď nejen přihlíželo, ale aktivně tento stav podporovalo - stačilo, že předsedu strany či místopředsedy citují Haló noviny skoro každý den - včetně fotografií.

Grebeníček se v posledním půlroce dopustil několika taktických chyb. Místo toho, aby sjednocoval stranu a uklidňoval vášně vzniklé po sjezdu - a využil k ideové diskuzi právě vlastní noviny, začal své názorové odpůrce kritizovat za nedostatek pracovitosti a ideové úchylky. Zakonzervoval v senilnějících Haló novinách status quo. Nechal se následně vyprovokovat reformním křídlem k výroku, který jako samec Alfa už nemůže vzít zpět. Reformní křídlo muselo mít po pátku poprvé od sjezdu pocit vítězství:

  • smetlo mu jeho koncepční materiál o "metodách a formách stranické práce" s vědomím, že mají podporu "zdola" - z členské základny a části funkcionářského aktivu
  • prosadilo přes odpor místopředsedy Václava Exnera a vedoucího zahraničního oddělení Hassana Charfa 12-tičlennou delegaci na sjezd SEL a zbrzdilo tak proces pozvolného rozkladu evropské frakce i tvorbu „akční a programové jednoty“ evropských sil nalevo od sociální demokracie na bázi centralizované komunistické Internacionály
  • vyprovokovalo Grebeníčka k uložení analytického úkolu Exnerovi
  • prosadilo mimořádný výbor k opětnému řešení otázky vstupu do SEL a tématu stalinismu

Ve všech případech reformisté zvítězili, protože jejich pozice byla "populárnější" a únava z nicnedělání tváří v tvář možnosti kooperace s Paroubkovou sociální demokracií byla stále větší. Do 1. října je sice spousta času, Klimša ještě může napravit svou pověst, ale ze základních organizací pořád nikdo nepíše "Grebeníčku zůstaň". Do Rudého domu nepřicházejí petice ze závodů a organizací pracujících na podporu velkého vůdce...

Nejde-li Mohammed k Hoře, musí Hora k Mohammedovi. Grebeníček se proto ihned rozjel na rodnou Moravu zorganizovat akci na svou záchranu. Ale ani ve Znojmě, kde byl včera, jej nepřijali s jasnými ovacemi. Z Moravy je totiž i předseda poslaneckého klubu Kováčik, který se otevřeně v médiích vyslovil pro podporu Vojtěchu Filipovi. Narozdíl od Grebeníčka umí vyjednávat a pro své poslance v klubu ledacos udělat. Tu prosadit opravu školní střechy, tu podporu obci z regionálního fondu... Dělení kůže medvěda - jak se přezdívá druhému a třetímu čtení státního rozpočtu ve Sněmovně teď na podzim - je vítanou příležitostí pomoci vnitrostranické pozici jednotlivých poslanců v jejich regionu a tím i v jejich organizacích. Každý je odněkud. Grebeníček nemůže být odevšad.

Podle zdrojů z ulice Politických vězňů je čas samce Alfa u konce. Poslední velká politická bitva muže, který přežil v čele strany víc jak dvanáct let, nastala. Ukazuje se, že jej dnes možná obě navzájem soupeřící křídla rozervou jak snadnou kořist, protože dnes ho už ani jedno nepotřebuje. Řekl totiž , že odejde. Samec Alfa projevil slabost a únavu. Boj o moc v KSČM začal.

Britské listy, 14. 9. 2005, Štěpán Kotrba


Související články:
(ČR - strany: KSČM)

Projev prezidenta Miloąe Zemana na X. sjezdu KSČM (23.04.2018)
Hodnocení procesů uvnitř KSČM (04.11.2017)
Za Mílou Ransdorfem (23.01.2016)
Co se čeká od KSČM (28.11.2013)
Doba vyžaduje nové spojenectví práce a solidarity (11.11.2010)
Zákaz Dělnické strany - první krok k zákazu KSČM? (19.02.2010)
Jasnější pravidla lobbismu! (30.09.2009)
Důsledek pseudolevičáctví (21.06.2009)
Mladým komsomolcům (21.06.2009)
Vojto, měl jsem tě rád (19.06.2009)
Stalinisté měli v Lidicích vlajky schované, komunisté to prý nevěděli (18.06.2009)
Ke komunistům přišli i odboráři (03.05.2009)
Před sjezdem a po něm (21.05.2008)
KSČM: cesta k vyhasínání (21.05.2008)
Filip odepsal Grebeníčkovi (16.05.2008)
Haló noviny se ptaly kandidátů na funkci předsedy ÚV KSČM (16.05.2008)
V KSČM se před sjezdem ozvalo volání po únoru 1948 (28.04.2008)
Výzva delegátům VII. sjezdu KSČM a všem komunistům (21.04.2008)
Znovu o úloze komunistické strany (21.04.2008)
Ještě jedno výročí (28.03.2008)
USNESENÍ ustavujícího sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy (28.03.2008)
Programové prohlášení KSČM (28.03.2008)
STANOVISKO k událostem po přijetí ústavního zákona o změně názvu ČSSR (28.03.2008)
Postavení, úloha, a vymezení působnosti Komunistické strany Čech a Moravy a jejích orgánů (28.03.2008)
Funkcionáři nově ustavené KSČM (28.03.2008)
Zpráva ÚV KSČ ustavujícímu sjezdu KS Čech a Moravy (28.03.2008)
Anti-Vejr aneb Proč nemám rád KSM (25.03.2008)
O současné politice komunistické strany (25.03.2008)
Jaká že to u některých rozhodují hlediska? (17.03.2008)
U mnohých často rozhodují úplně jiná hlediska (17.03.2008)
Dvě stovky komunistů demonstrovaly v Praze proti vládě (25.02.2008)
Je oportunismus to, že nejdeme na barikády? (17.12.2007)
Různé názory mohou existovat, není to nic neobvyklého (16.11.2007)
KSČM kritizuje Filipa a Dolejše (08.11.2007)
Socialismus V 21. století (04.11.2007)
Socialismus a poctivost (04.11.2007)
Životaschopné koncepty pro budoucnost (26.10.2007)
Dialektika kontinuity a diskontinuity (19.10.2007)
Trocha teorie nikoho nezabije (13.10.2007)
Je schopná KSČM modernizovat sebe samu? (10.10.2007)
Jsme stranou, která má na mysli zájmy pracujících a občanů (10.10.2007)
Který kandidát je pro KSČM přijatelný (07.10.2007)
O čem diskutovat a přemýšlet před sjezdem KSČM? (18.07.2007)
Média KSČM - ke středu semknout (03.07.2007)
Dosavadními přístupy nepřesvědčíme (04.06.2007)
Prohlášení RR RF ke stupňujícím se útokům vedených „z leva“ proti bolševickým publicistům (04.06.2007)
Proč jim tolik lidí věřilo a věří (11.05.2007)
Komunisté jsou skutečně nebezpeční (05.05.2007)
KSČM – partner, nebo kuriozita? (27.04.2007)
KSČM - partner, nebo kuriozita? (24.04.2007)
Zemřel Ladislav Adamec (17.04.2007)
Adamec mnohé pochopil (17.04.2007)
Musíme být schopni reagovat na dynamiku měnícího se světa (28.03.2007)
Několik poznámek k vnitrostranické diskusi (23.03.2007)
Budoucnost KSČM (13.03.2007)
O Lenina tolik nejde (12.03.2007)
Modernizace Leninem (07.03.2007)
Co nás čeká a o čem se musíme poradit (01.03.2007)
Vystoupení na 13. zasedání ÚV KSČM (26.02.2007)
Hrubá chyba (29.01.2007)
KSČM: vláda levého středu, nebo všech (12.11.2006)
Zákeřný směr úmyslně oslabující komunistické hnutí (06.04.2006)
Jsem komunistou navzdory tomu (27.03.2006)
Miroslava Moučková se stala členkou Rady ČTK (22.03.2006)
V. Filip: Nevidím důvod k obavám (25.02.2006)
Dopis Miroslava Grebeníčka předsedovi ÚV KSČM Vojtěchu Filipovi (24.02.2006)
Pražský lídr komunistů Beneš varuje před spory (21.02.2006)
Televizní interview s Vojtěchem Filipem (21.02.2006)
Tisková zpráva z XXII. sjezdu KSČ-ČSSP (12.02.2006)
Dopis VV ÚV KSČM (10.02.2006)
Jasné a nejasné (17.01.2006)
Alternativní konference komunistických stran v Aténách (23.11.2005)
Za Mirkem Grebeníčkem (03.10.2005)
Projev na 7. zasedání ÚV KSČM (01.10.2005)
Prohlášení ÚV KSČM (01.10.2005)
Grebeníček: v době předvolební kampaně jsem pro KSČM přítěž (01.10.2005)
S minulostí jsme se vyrovnali, postoj k NATO nezměníme (01.10.2005)
Evropeizace a pragmatizace rudé strany (30.09.2005)
O komunistech pravých a nepravých (27.09.2005)
Přejít od zástupných problémů k podstatným - zamyšlení nad sjezdem SEL (23.09.2005)
Církev nad levicí (17.09.2005)
Sekretariát ÚV KSČM není spolkem příživníků (16.09.2005)
O mou funkci má zájem sedm zájmových skupin (16.09.2005)
Stanovisko VV OV KSČM v České Lípě (15.09.2005)
Čeká nás levicový příliv? (15.09.2005)
Grebeníček už těžko může vzít své slovo zpátky (14.09.2005)
Grebeníčkovi vždycky chyběla sebereflexe (13.09.2005)
Alfa samec to asi pochopil (13.09.2005)
Problémy samce Alfa: Za všechno může Klimša (13.09.2005)
Grebeníček nabídl funkci šéfa KSČM (12.09.2005)
Nesmíme promarnit nabízené šance, rozmělňovat náš vliv (12.09.2005)
Grebeníček si testuje podporu řečmi o odchodu (12.09.2005)
Grebeníček chce odejít z čela KSČM (12.09.2005)
Grebeníček: Trvá zájem KSČM o plné členství v SEL (10.09.2005)
Útok rudých ještěrů (02.09.2005)
Nekličkujme před problémy (02.09.2005)
Nedemokratické praktiky komunisté už nejednou odmítli (02.09.2005)
Manipulace nemající obdoby (28.08.2005)
Nekličkujme ve věci stalinismu (27.08.2005)
Co dlužíme (nejen) českým komunistům (21.07.2005)
Rozhovor Václava Moravce s Jiřím Dolejšem (01.07.2005)
KSČM v žádném ghettu není (24.06.2005)
Komunisté se aktivizují, počítají až s třiceti procenty (02.06.2005)
Omluva - důvod k zamyšlení (31.05.2005)
Je třeba jasnou identitu a větší iniciativu (23.05.2005)
Měli bychom se znovu omluvit (21.05.2005)
Žluč na jazyku - hlava plná ještěrů (07.05.2005)
Projev na oslavě Svátku práce na Letné (01.05.2005)
Grebeníček o 1. máji nenašel na současném Česku nic dobrého (01.05.2005)
Tisková zpráva KSČM 24. 4. 05 (24.04.2005)
Mýty o KSČM (15.04.2005)
Čerti rudě malovaní (06.04.2005)
Pro KSČM je Kraus bližší Klause (31.03.2005)
Jak vysoká je pro KSČM cena za ztrátu panenství? (31.03.2005)
Ujasněme si pojmy (17.02.2005)
Věnujme se věcné diskusi, ne levicovému hašteření (08.01.2005)
Ten říká to, ten zas tohle a dohromady neříkají nic (07.01.2005)
Dolejš: Haló noviny nepovažuji za komunistické (03.01.2005)
Ke Gottwaldovi jen na kulatiny (14.12.2004)
V okolí šéfa KSČM dál velebí Gottwalda (07.12.2004)
Co kdo řekl/neřekl/ napsal/nenapsal/ o 4. zasedání ÚV KSČM (07.12.2004)
Pražští komunisté hájili Gottwalda a politické procesy (06.12.2004)
Dělník na levici (13.11.2004)
KSČM a její vztah k vlastní minulosti (31.10.2004)
Tisková zpráva SDS 040519 (19.05.2004)
V ČR se tvoří prostor pro silnou socialistickou stranu (19.05.2004)
KSČM na počátku 21.století (14.05.2004)
Stanovisko předsednictva CV SDS ke spolupráci s KSČM (11.03.2004)
Sozialismus oder Tod (22.02.2004)
Paďouři a bojovníci (13.07.2002)

[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: ©těpán Kotrba | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Britské listy

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1882 (1882 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1435 (1435 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1485 (1485 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
964 (964 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1587 (1587 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1434 (1434 hl.)
Prohnilý humanismus !!
966 (966 hl.)

Celkem hlasovalo: 9753


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.