logo SDS
Dnešní datum: 05. 06. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 35
Prům. 22.5
21 denni
Max. 647
Prům. 459.2

Nyní si čte web : 56 uživ.

02. Články, statě, projevy

* Problémy samce Alfa: Za všechno může Klimša

Vydáno dne 13. 09. 2005 (7878 přečtení)

Analýza KSČM
Miroslav Grebeníček oznámil včera veřejně a pro mnohé překvapivě možnost odchodu z čela komunistické strany. Stalo se tak krátce poté, co se v médiích provalil jeho vnitrostranický debakl.

Média už také naznačila další možný vývoj, aniž by ale věděla, co se událo za zdmi Rudého domu. Zdá se, že se jindy ostražitý předseda tentokrát nepoučil z avizovaného váhání a avizovaného odchodu jiné političky - Petry Buzkové, která se tak dlouho znovu vracela do politiky, až už ji v ní nikdo nechtěl. Ani vlastní region. Grebeníček se poněkud lehkomyslně chytil do vlastní pasti. Jeho vyhrožování odchodem, pokud nebude přijata jeho koncepce řízení strany a podoba politiky, již vzala část výkonného výboru vážně. Možná je to jen únava materiálu, protože „loučící tanečky“ předvedl Grebeníček již několikrát. Možná, že to bylo „takové drobné nedorozumění“ či „mylná interpretace médií či stranické mluvčí, která myslela víc na oslavu svých čtyřicátin, než na svého předsedu.

Touhu odejít Grebeníček sdělil už těsně před prázdninami na výkonném výboru KSČM, načež na celé prázdniny zmizel v naději, že jeho věrný místopředseda Karel Klimša ostatní zařídí. Totiž - že vytvoří řecký chór, lkající „Ó Veliký, neodcházej“. Klimša nezařídil. Proč, těžko říci. Možná, to Klimša neumí, možní, že už ani nechce. Kdo ví… Tím ovšem postavil svého předsedu do nezáviděníhodné situace. „ambice některých jednotlivců jsou větší než jejich odborné předpoklady, praktický výkon funkce nebo morální kredit, jehož součástí je zásadovost, otevřenost a odvaha,“ pravil předseda. Grebeníček se vystavil reálnému nebezpečí, že na zasedání ústředního výboru 1. října požádá své drahé spolustraníky o důvěru. O kterou může přijít, pokud ÚV prosadí tajnou volbu, s čímž se někteří jeho členové netají. Grebeníčkovo prohlášení, že pokud nebudou jeho metody (stranické práce) přijaty, nemůže on pracovat jakop první samec v čele smečky, jsou poměrně jasným poselstvím. „Skutečností je, že jsem byl dlouhodobě kritický k výkonnosti spolupracovníků, funkcionářů ÚV a poslanců strany nebo v dalších případech k odklonu některých od programové orientace strany a k jejich neochotě respektovat přijímat závěry a ctít pravidla vnitrostranické demokracie.“ Koho všeho tím předseda KSČM myslel? Má to být hrozba Dolejšovi - buď já nebo ty? „V souvislosti se závěry mimořádného zasedání výkonného výboru a 6. zasedání ÚV KSČM 25. června 2005 jsem nedvojsmyslně řekl, že považuji další setrvání ve funkci předsedy ÚV za bezpředmětné“, prohlásil nyní opět nedvojsmyslně Grebeníček. Vyvolal tak upřímné zděšení svých spolustraníků i svých politických protivníků. pro spolustraníky byl jistotou, pro protivníky vděčným terčem. Co teď?

Skryté poselství je v tom, že mu mnozí věří nedvojsmyslnost a mnozí ne - předseda sám sobě, nevěda co se děje v hlavách spolustraníků, nastavil situaci, kdy odejít bude muset. A to nejspíš tak, jak zněly kuloárové dohody z Českých Budějovic - v poločase svého rozpadu a před volbami. Filip si své váhání rozmyslel a je odhodlán se předsedovi postavit a kandidovat.

Klimša se vrátil z ciziny včera, Exner je kupodivu v cizině právě teď, ale z Vietnamu se vrátil také europoslanec Ransdorf, který se chce k vývoji v KSČM vyjádřit pro tisk. Komunistická strana Čech (a Moravy, včetně brněnského předsedy Kůty) viděna z Bruselu, může být glosována jako zoologické panoptikum. S napětím je očekáváno, zda a jak vystoupí Grebeníček na celostátní slavnosti stranických Haló novin v Holešovicích v sobotu 17. 9., když už nyní ve straně začíná hukot. Některá média by Grebeníčka ráda viděla, jak hrotí situaci a plamenně obviňuje ze sociáldemokratismu půl poslaneckého klubu i výkonného výboru. Bulvár je holt bulvár. Chce krev. Jedno čí.

Otázkou je, kdo by pak stranu vedl do sjezdu. Místopředseda Vojtěch Filip se sice v pátek v kuloárech smířil s tím, že by se nevděčného úkolu ujal, ale zdá se, že Grebeníček má i jiného, mnohem bližšího a tudíž nebezpečnějšího soupeře. Rušno začíná být stabilně kolem místopředsedy Václava Exnera.

Výkonný výbor se rozhodl, že svolá mimořádné zasedání k tématu „stalinismus a budoucnost evropské levice“ ještě za čtrnáct dní - patrně v naději, že se do té doby rozepře mezi křídly zklidní. Do té doby ovšem musí historik Exner vypracovat analytický materiál, který se bude zabývat tím, co bude se stranou dál, pokud ji Grebeníček dál povede a co se stane, pokud ne. Pověřen byl přímo předsedou. Běda mu ovšem, když varianta s dosavadním předsedou bude méně atraktivní, než varianta bez Grebeníčka- zvláště kdyby se prozradilo, že tím nástupcem chce být sám…

Exner se tak ocitl ve dvojím ohni. Nepochybně by se rád sám stal samcem Alfa - koneckonců, jako „rotace funkcí“ by se to s drzým čelem obhájit dalo. Jak se ale vyhnout obvinění „I ty, Brute?“ Situace je vážná, až dramatická.

Obvyklé stranické zpravodajství vytvářející věrná šéfredaktorka Haló novin Mirka Moučková zadala tentokrát tvorbu informačně bohatých, avšak neškodných výstupů z mimořádného zasedání pro členskou (a čtenářskou) základnu listu svým podřízeným. Nejspíš nechce být vinna medializací úspěchu jedné strany sporu o totožnost strany a neúspěchem druhé. Kdo vlastně „nám“ škodí, když „nám“ jsou obě strany? Toť dilema stranického tisku. Chvályhodná opatrnost… Provedení ale až příliš jednoduše dešifrovatelné. Rozhodující bude v přípravě ÚV termín 23. září, kdy se sejde jenom k tomuto bodu výkonný výbor spolu s předsedy krajských rad.

Je otázkou, zda protežování konzervativního lídra Komunistického svazu mládeže Zdeňka Štefka a ideové pirani Marty Semelové Pražskou radou na parlamentní kandidátku KSČM je snahou eliminovat liberály, jakým je Jiří Dolejš - včetně Dolejše samého, nebo zda je si potřeba zajistit věrnost regionu svému předsedovi - nejen do parlamentu, ale hlavně do ÚV. Nejspíše obojí. První možnost - eliminovat škodnou - Dolejše rozebírá na stránkách Práva Alexandr Mitrofanov spolu s rolí metod stalinské práce při udržování akceschopnosti strany. Věrnost regionu komentátor Práva kupodivu pomíjí. Při tom totiž neteče krev, jen cinkají politické stříbrné… Praha přitom v uvažování KSČM patří k mocensky nejsilnějším, nejen pro množství bývalého aparátu armády, vnitra, Jakešovy strany i Husákova státu. Štefek sám je produktem mládežnického očekávání - se vstupem do „dospělé“ politiky počítá - a nejen on. Je to jaksi logické, že... Příště by už nemusel díky své ideové čitelnosti tak snadno projít.

Nicméně - po zasedání Pražské rady včera odpoledne nastal v řadách špiček KSM utajený cvrkot za účasti Semelové a dalších. Výsledky rokování pražských komunistů totiž nejsou, stejně jako převažující názory z jižních Čech, Ústí, Hradce, pro stávajícího předsedu až zase tak jednoznačné. Zleva se na předsedu útočí stejně, jako zprava.

Poselství je zřetelné, i když opatrné: buď ať Grebeníček řídí stranu, plní mandát VI. sjezdu a neremcá (pokračuje do voleb bez vydírání - možná v obdobné sestavě jako v ČSSD - jiný předseda, jiný lídr) a nebo ať se celý spor o stalinismus, který přešel v personální výměnu vůdčích samců, vyřeší hned 1.10. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Stanovy připouštějí možnost pověřit „nástupce“ řízením. V případě dvoutřetinového mandátu ÚV by to dokonce nebylo pověření, ale jmenování řádným předsedou, byť s omezenou délkou mandátu do voleb. Koňská délka, o kterou by měl nový předseda náskok před konkurenty v případě úspěšných voleb, je lákadlem. Výsledky by byly zároveň olivovou ratolestí v případě úspěchu nebo popravčím špalkem pro odvážlivce v případě neúspěchu. Podzimní konference by mohla dle situace navolit delegáty na sjezd v mimořádném termínu, nejspíš ale až po volbách. Sjezd by rozhodl podle výsledků voleb a dosažené pozice, kdo se stane novým vůdcem smečky na další dlouhý čas i to, jaká bude aktuální strategie. Otázkou prozatím je, jak se zachová tradičně konzervativní Morava.

Zajímavá je i postava samotné předsedkyně pražské organizace Semelové. Exnerova touha dostat mezi první tři místa na pražskou kandidátku ženu nahrává pirani zcela jasně do karet. Má ale proti sobě poměrně razantní odpor. Ona sama se prozatím příliš nevyjadřuje. Tváří se jako prvnička a hláskem školačky utípává, že ona by tedy kandidovala, pokud by tedy byla oslovena. Nic proti právu pražských soudruhů určit si své vyvolené.

Semelová by ovšem pro poslanecký klub znamenala do budoucna závažný problém. Nynější předsedkyně pražské rady je značně solitérní, nediplomatický a nekoaliční typ, který by pravděpodobně nebyl schopen jakýchkoliv ústupků či kompromisů. Bez nich se ale parlamentní praxe neobejde. Stala by se proto spíše mlýnským kamenem jakýchkoliv jednání. Nakolik by Semelová zvládala poslaneckou práci, lze odhadnout jen těžko, kromě ideových výkřiků a vyceněných zubů na prvomájových mítincích za ní mnoho práce vidět není. Což ostatně komunisté sami vědí, proto prozatím tiše zametli pod koberec možnost, že by byla dovolena jako místopředsedkyně strany.

Koneckonců, nic není v tuto chvíli jisté, ani to, že Miroslav Grebeníček by byl lídrem jihomoravské kandidátky. Diskuse se totiž v tuto chvíli vede i o tom. Žádný vůdce neodchází sám a dobrovolně z čela smečky. Vždy musí existuje možnost donucení. Třebas možnost vyměnit jistotu čtyř let ve sněmovně na pozici lídra krajské kandidátky za funkci předsedy strany, i když prestiž obou funkcí se nedá rozhodně srovnávat. Ale jistota by mohla být dobrou výchozí pozice pro hru na důstojné opuštění bojiště v případě porážky - například ve formě postu předsedy poslaneckého klubu.

Samec Alfa musí odejít, už jen proto, že sám cítí, že už chce odejít. Musí ale odejít důstojně jako vůdce - se ctí a se štítem.

Britské listy, 13. 9. 2005, Irena Ryšánková


Související články:
(ČR - strany: KSČM)

Projev prezidenta Miloąe Zemana na X. sjezdu KSČM (23.04.2018)
Hodnocení procesů uvnitř KSČM (04.11.2017)
Za Mílou Ransdorfem (23.01.2016)
Co se čeká od KSČM (28.11.2013)
Doba vyžaduje nové spojenectví práce a solidarity (11.11.2010)
Zákaz Dělnické strany - první krok k zákazu KSČM? (19.02.2010)
Jasnější pravidla lobbismu! (30.09.2009)
Důsledek pseudolevičáctví (21.06.2009)
Mladým komsomolcům (21.06.2009)
Vojto, měl jsem tě rád (19.06.2009)
Stalinisté měli v Lidicích vlajky schované, komunisté to prý nevěděli (18.06.2009)
Ke komunistům přišli i odboráři (03.05.2009)
Před sjezdem a po něm (21.05.2008)
KSČM: cesta k vyhasínání (21.05.2008)
Filip odepsal Grebeníčkovi (16.05.2008)
Haló noviny se ptaly kandidátů na funkci předsedy ÚV KSČM (16.05.2008)
V KSČM se před sjezdem ozvalo volání po únoru 1948 (28.04.2008)
Výzva delegátům VII. sjezdu KSČM a všem komunistům (21.04.2008)
Znovu o úloze komunistické strany (21.04.2008)
Ještě jedno výročí (28.03.2008)
USNESENÍ ustavujícího sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy (28.03.2008)
Programové prohlášení KSČM (28.03.2008)
STANOVISKO k událostem po přijetí ústavního zákona o změně názvu ČSSR (28.03.2008)
Postavení, úloha, a vymezení působnosti Komunistické strany Čech a Moravy a jejích orgánů (28.03.2008)
Funkcionáři nově ustavené KSČM (28.03.2008)
Zpráva ÚV KSČ ustavujícímu sjezdu KS Čech a Moravy (28.03.2008)
Anti-Vejr aneb Proč nemám rád KSM (25.03.2008)
O současné politice komunistické strany (25.03.2008)
Jaká že to u některých rozhodují hlediska? (17.03.2008)
U mnohých často rozhodují úplně jiná hlediska (17.03.2008)
Dvě stovky komunistů demonstrovaly v Praze proti vládě (25.02.2008)
Je oportunismus to, že nejdeme na barikády? (17.12.2007)
Různé názory mohou existovat, není to nic neobvyklého (16.11.2007)
KSČM kritizuje Filipa a Dolejše (08.11.2007)
Socialismus V 21. století (04.11.2007)
Socialismus a poctivost (04.11.2007)
Životaschopné koncepty pro budoucnost (26.10.2007)
Dialektika kontinuity a diskontinuity (19.10.2007)
Trocha teorie nikoho nezabije (13.10.2007)
Je schopná KSČM modernizovat sebe samu? (10.10.2007)
Jsme stranou, která má na mysli zájmy pracujících a občanů (10.10.2007)
Který kandidát je pro KSČM přijatelný (07.10.2007)
O čem diskutovat a přemýšlet před sjezdem KSČM? (18.07.2007)
Média KSČM - ke středu semknout (03.07.2007)
Dosavadními přístupy nepřesvědčíme (04.06.2007)
Prohlášení RR RF ke stupňujícím se útokům vedených „z leva“ proti bolševickým publicistům (04.06.2007)
Proč jim tolik lidí věřilo a věří (11.05.2007)
Komunisté jsou skutečně nebezpeční (05.05.2007)
KSČM – partner, nebo kuriozita? (27.04.2007)
KSČM - partner, nebo kuriozita? (24.04.2007)
Zemřel Ladislav Adamec (17.04.2007)
Adamec mnohé pochopil (17.04.2007)
Musíme být schopni reagovat na dynamiku měnícího se světa (28.03.2007)
Několik poznámek k vnitrostranické diskusi (23.03.2007)
Budoucnost KSČM (13.03.2007)
O Lenina tolik nejde (12.03.2007)
Modernizace Leninem (07.03.2007)
Co nás čeká a o čem se musíme poradit (01.03.2007)
Vystoupení na 13. zasedání ÚV KSČM (26.02.2007)
Hrubá chyba (29.01.2007)
KSČM: vláda levého středu, nebo všech (12.11.2006)
Zákeřný směr úmyslně oslabující komunistické hnutí (06.04.2006)
Jsem komunistou navzdory tomu (27.03.2006)
Miroslava Moučková se stala členkou Rady ČTK (22.03.2006)
V. Filip: Nevidím důvod k obavám (25.02.2006)
Dopis Miroslava Grebeníčka předsedovi ÚV KSČM Vojtěchu Filipovi (24.02.2006)
Pražský lídr komunistů Beneš varuje před spory (21.02.2006)
Televizní interview s Vojtěchem Filipem (21.02.2006)
Tisková zpráva z XXII. sjezdu KSČ-ČSSP (12.02.2006)
Dopis VV ÚV KSČM (10.02.2006)
Jasné a nejasné (17.01.2006)
Alternativní konference komunistických stran v Aténách (23.11.2005)
Za Mirkem Grebeníčkem (03.10.2005)
Projev na 7. zasedání ÚV KSČM (01.10.2005)
Prohlášení ÚV KSČM (01.10.2005)
Grebeníček: v době předvolební kampaně jsem pro KSČM přítěž (01.10.2005)
S minulostí jsme se vyrovnali, postoj k NATO nezměníme (01.10.2005)
Evropeizace a pragmatizace rudé strany (30.09.2005)
O komunistech pravých a nepravých (27.09.2005)
Přejít od zástupných problémů k podstatným - zamyšlení nad sjezdem SEL (23.09.2005)
Církev nad levicí (17.09.2005)
Sekretariát ÚV KSČM není spolkem příživníků (16.09.2005)
O mou funkci má zájem sedm zájmových skupin (16.09.2005)
Stanovisko VV OV KSČM v České Lípě (15.09.2005)
Čeká nás levicový příliv? (15.09.2005)
Grebeníček už těžko může vzít své slovo zpátky (14.09.2005)
Kdo ještě potřebuje v čele smečky samce Alfa? (14.09.2005)
Grebeníčkovi vždycky chyběla sebereflexe (13.09.2005)
Alfa samec to asi pochopil (13.09.2005)
Grebeníček nabídl funkci šéfa KSČM (12.09.2005)
Nesmíme promarnit nabízené šance, rozmělňovat náš vliv (12.09.2005)
Grebeníček si testuje podporu řečmi o odchodu (12.09.2005)
Grebeníček chce odejít z čela KSČM (12.09.2005)
Grebeníček: Trvá zájem KSČM o plné členství v SEL (10.09.2005)
Útok rudých ještěrů (02.09.2005)
Nekličkujme před problémy (02.09.2005)
Nedemokratické praktiky komunisté už nejednou odmítli (02.09.2005)
Manipulace nemající obdoby (28.08.2005)
Nekličkujme ve věci stalinismu (27.08.2005)
Co dlužíme (nejen) českým komunistům (21.07.2005)
Rozhovor Václava Moravce s Jiřím Dolejšem (01.07.2005)
KSČM v žádném ghettu není (24.06.2005)
Komunisté se aktivizují, počítají až s třiceti procenty (02.06.2005)
Omluva - důvod k zamyšlení (31.05.2005)
Je třeba jasnou identitu a větší iniciativu (23.05.2005)
Měli bychom se znovu omluvit (21.05.2005)
Žluč na jazyku - hlava plná ještěrů (07.05.2005)
Projev na oslavě Svátku práce na Letné (01.05.2005)
Grebeníček o 1. máji nenašel na současném Česku nic dobrého (01.05.2005)
Tisková zpráva KSČM 24. 4. 05 (24.04.2005)
Mýty o KSČM (15.04.2005)
Čerti rudě malovaní (06.04.2005)
Pro KSČM je Kraus bližší Klause (31.03.2005)
Jak vysoká je pro KSČM cena za ztrátu panenství? (31.03.2005)
Ujasněme si pojmy (17.02.2005)
Věnujme se věcné diskusi, ne levicovému hašteření (08.01.2005)
Ten říká to, ten zas tohle a dohromady neříkají nic (07.01.2005)
Dolejš: Haló noviny nepovažuji za komunistické (03.01.2005)
Ke Gottwaldovi jen na kulatiny (14.12.2004)
V okolí šéfa KSČM dál velebí Gottwalda (07.12.2004)
Co kdo řekl/neřekl/ napsal/nenapsal/ o 4. zasedání ÚV KSČM (07.12.2004)
Pražští komunisté hájili Gottwalda a politické procesy (06.12.2004)
Dělník na levici (13.11.2004)
KSČM a její vztah k vlastní minulosti (31.10.2004)
Tisková zpráva SDS 040519 (19.05.2004)
V ČR se tvoří prostor pro silnou socialistickou stranu (19.05.2004)
KSČM na počátku 21.století (14.05.2004)
Stanovisko předsednictva CV SDS ke spolupráci s KSČM (11.03.2004)
Sozialismus oder Tod (22.02.2004)
Paďouři a bojovníci (13.07.2002)

[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Irena Ryąánková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Britské listy

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1685 (1685 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1276 (1276 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1231 (1231 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
847 (847 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1467 (1467 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1177 (1177 hl.)
Prohnilý humanismus !!
849 (849 hl.)

Celkem hlasovalo: 8532


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.