logo SDS
Dnešní datum: 30. 09. 2023   | Hlavní stránka | Tématické skupiny | Seznam rubrik | Download |  
zelené návěští   Hlavní menu zelený nadpis
Hlavní stránka
Kdo jsme - něco o SDS
Stanoviska SDS
Tiskové zprávy SDS
International
Staré stránky SDS

Ankety
Download
TOP 50
Tématické skupiny
Seznam rubrik (témat)

červené návěští   Rubriky červený nadpis

zelené návěští   Čtenář zelený nadpis

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

červené návěští   Evropská levice červený nadpis


Na web SEL

Manifest SEL
Čtěte o SEL u nás


zelené návěští   Nejčtenějąí/rok zelený nadpis

Neexistují vhodná data!


červené návěští   SDS červený nadpis
Strana demokratického socialismu
Přípotoční 869/19
101 00 Praha 10
Návątěvy po předchozí dohodě
tel.:
(420) 608 630 506
(420) 608 181 054
(420) 728 074 253 (nejlépe SMS)
Bankovní spojení - transparentní účet pro příjem darů: 2101181284/2010
Případné dárce žľádáme, aby ve "zprávě pro příjemce" uvedli účel daru, např.: "příspěvek na činnost SDS" a identifikovali se jménem a příjmením. Děkujeme.
secret@sds.cz
(c) SDS

Kanál RSS

TOPlist

zelené návěští   Interní statistika zelený nadpis
Denni
Max. 13
Prům. 7.8
21 denni
Max. 330
Prům. 237.3

Nyní si čte web : 45 uživ.

03. Rozhovory, diskuse

* Televizní interview s Vojtěchem Filipem

Vydáno dne 21. 02. 2006 (7020 přečtení)

Média se jich bojí a každý říká, že neví, co od nich má čekat. Jsou to čeští komunisté v roce 2006. Pokusili jsme se to zjistit pro Vás, naše čtenáře a uskutečnili rozhovor s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem na Kavčích horách. Ten proto nese název televizní.

Pane předsedo, z podnikové sféry jste se v roce 1990 rovnou přesunul do politiky. Pro někoho se může jednat o nelogický krok, protože rok 1990 byl novou příležitostí pro podnikání a Vy jste byl podnikovým právníkem. Nelákala Vás tato cesta? Co bylo impulsem, že jste se pustil do politiky?

Já jsem v politice byl od roku 1984 na komunální úrovni, byl jsem poslancem národního výboru do listopadu roku 1990, a v roce 1990, v únoru, jsem dostal nabídku, jestli bych nekandidoval. Bylo mi jasné, že mám nějakou podporu, tak jsem byl poslední na kandidátce. Kandidaturu za KSČS tehdy vzdal Jaroslav Pouzar, kandidoval na prvním místě, pustil se do podnikání a okres České Budějovice prosadil, že jsem byl první na kandidátní listině do Federálního shromáždění A takhle jsem se dostal do politiky shodou náhod.

Takže jste si to vlastně prohodili?

Já jsem se vrátil ke své právnické profesi po rozpuštění a „vypuštění“ Federálního shromáždění v roce 1993 a od té doby mám svou advokátní kancelář.

Tudíž jste seděl v poslaneckých lavicích s profesorem Svitákem, který proslul svými bonmoty?

My jsme spolukandidovali v roce 1992, měli jsme mnoho společných vystoupení u nás, na jihu Čech. Mám z té doby řadu zážitků s ním, podepsané knihy a neustále používám jeho výraz pro poměry v České republice, protože on už tenkrát říkal, že to není demokracie, ale demokratura.

Pocházíte z jižních Čech, které jsou dlouhodobě nejslabším komunistickým regionem ve sněmovních volbách. Podíváme-li se na přehledy výsledků voleb, zaznamenali komunisté pod Vašim vedením v kraji mírný nárůst o pár tisíc hlasů. Považujete se za silného lídra?

Myslím si, že jsem v jižních Čechách dobře známým politikem, nikdy jsem své názory neskrýval a procento hlasů, nikoliv počet preferenčních hlasů, jsem měl v roce 2002 nejvyšší ze všech komunistických kandidátů.

Jaká je strategie komunistů pro nadcházející volby? Bude to opět skok z roku 2002, nebo mírný nárůst z voleb 1996 a 1998?

Naše strategie je, abychom postoupili výrazně, ale tady ta situace ve společnosti a nátlak, který je veden na naši stranu, mě vede k jistému opatrnému úsudku. Já bych byl rád, abychom ve volbách uspěli, a za úspěch považuji každý mandát navíc, než máme teď.

Sociální demokraté ústy Jiřího Paroubka na své programové konferenci odmítli vládní spoluúčast komunistů po těchto volbách. Budete výměnou za případnou podporu menšinové sociálnědemokratické vlády požadovat kontrolní posty ve vedení ministerstev a státních orgánů, nebo budete trvat na plné vládní účasti?

My se nechystáme do vládní koalice se sociální demokracií a pokud jde o kontrolní posty, tak ty snad opozici náleží. Ne kontrolní posty na ministerstvech, ale v orgánech, které volí Poslanecká sněmovna, to znamená v jednotlivých radách nebo v Nejvyšším kontrolním úřadu a podobně. Pokud bychom měli být tou politickou stranou, která bude odpovědná za vládnutí menšinové vlády, tak musíme mít možnost, abychom měli dostatek informací, abychom takovou odpovědnost unesli.

Takže výměnné obchody typu „dejte nám náměstky ministrů“ nechystáte?

Náměstci ministra nejsou kontrolní funkce, navíc ministerstvo je exekutiva, a o to opravdu neusilujeme, to by bylo od nás nefér, kdybychom něco takového požadovali.

Často jste označováni za jazýček na politických váhách, ale nikdo s vámi nechce do koalice. Jaký typ vlády jste ochotni podpořit?

Musím opakovat svůj názor, že jsme byli připraveni v roce 2002 podporovat menšinovou vládu včetně například i KDU-ČSL, dnes bychom takovou podporu asi nedali. Můžeme tedy podporovat pouze vládu samotné sociální demokracie. Jiná věc je unést politickou odpovědnost například za vládu národní jednoty nebo národní shody, pokud by ta situace byla velmi dramatická. Tam bychom neodmítli, kdyby se na takové vládě měly podělit všechny strany.

Komunismus je u nás vnímán ve dvou směrech. Jeden stalinistický a druhý reformistický z konce osmdesátých let, pro který se vžily výrazy perestrojka a glasnosť. Může se podle Vás komunismus nadále vyvíjet a oddělit od předchozích definic, které se ukázaly jako neúspěšné?

Jsem o tom hluboce přesvědčen, protože pro nás, jako komunistickou stranu, platí základní zákony dialektiky a ten třetí zákon říká, že jenom něco z vývoje zůstává, takže obě etapy byly překonány a teď nás čeká nová etapa. (Poznámka: třetí zákon dialektiky je zákon negace negace).

KSČM na své programové konferenci přišla s požadavkem na zavedení daně z luxusu, například z drahých osobních automobilů. Existuje podle Vás důvod pro dvojí zdanění soukromého majetku? Není to pouze msta za neschopnost státu kontrolovat čistotu příjmů fyzických a právnických osob?

Msta to není v žádném případě, ale to není podstatné na tom našem programu. Podstatné je, že chceme zdanit neproduktivní majetek, to znamená nejen luxusní věci, ale i tam, kde je kapitál a nevytváří žádnou hodnotu. Dobře známá je tato daň například v Japonsku, kde daň z neproduktivního kapitálu rozhýbala na přelomu padesátých a šedesátých let ekonomiku.

Dejte mi příklad, co je podle Vás drahý a co je normální osobní automobil a kde by spočívala hranice, od které by na tento automobil byla uvalena daň z luxusu?

Tato daň je např. v Německu, tam je to dáno položkou a tam je to dáno cenou průměrného vozu střední třídy. U nás by to byly všechny vozy, které jsou vyšší třídy, než je Škoda Octavia.

Představte si, že máte před sebou voliče, kterého nezajímá ideologie, ale chystá se hodit hlas straně, která mu dá největší prostor žít normální, úspěšný život. Jak byste ho přesvědčil?

Přesvědčit ho chci tím, že náš program mu to umožní, a zadruhé máme dostatek kvalifikovaných a kvalitních lidí, kteří nejedou v žádných aférách.

Jak byste přesvědčil voliče, kteří jsou antikomunističtí?

To snad ani nechystáme, já jsem řekl, že nás čeká etapa snížení počtu lidí, kteří jsou výrazně proti nám. To se nám už jednou dařilo, ale intenzivní antikomunistická kampaň způsobila, že počet lidí, kteří jsou výrazně proti komunistické straně, se mírně zvýšil, ale zatím nepřesahuje počet lidí, kteří podporují nás. To rozpólování politické scény nás velmi mrzí a my chceme získat co nejvyšší počet voličů, získali jsme 25 procent v evropských volbách, ale zároveň musíme přesvědčit ostatní lidi, aby se nás nebáli.

Vraťme se trochu do historie. Komunisté vznikli jako tvrdí odpůrci kapitalismu. Existuje podle Vás možnost symbiózy současného globalizovaného kapitalismu a komunistické strany?

Existuje nikoliv symbióza, ale koexistence, protože existují komunistické strany ve všech zemích, existují státy, kde jsou u moci komunistické strany a okolo nich je samozřejmě ten kapitalistický svět. Uvnitř Evropské unie je režim, který je veden stranou komunistického typu, a to je Kypr.

Jste znám jako salónní komunista, který na schůzích nepřesvědčuje plamennou řečí, ale právnickými argumenty. Jak byste se charakterizoval Vy sám?

Já se nepovažuji za salónního komunistu, já jsem přesvědčený dialektik.

Na závěr dovolte otázku z jiného soudku. Čtete raději printové tituly, anebo internetová média? Kde spatřujete budoucnost médií?

Raději čtu tištěná média, ale ten poměr mezi tištěnými médii a internetovými je dnes padesát na padesát, je evidentní, že budoucnost je v informacích. Ty informace, které jdou pomocí nových informačních toků, mají větší budoucnost než tištěná.

Děkuji za rozhovor.

Politikon, 9. 2. 2006, Robert Vašíček


Související články:
(ČR - strany: KSČM)

Projev prezidenta Miloąe Zemana na X. sjezdu KSČM (23.04.2018)
Hodnocení procesů uvnitř KSČM (04.11.2017)
Za Mílou Ransdorfem (23.01.2016)
Co se čeká od KSČM (28.11.2013)
Doba vyžaduje nové spojenectví práce a solidarity (11.11.2010)
Zákaz Dělnické strany - první krok k zákazu KSČM? (19.02.2010)
Jasnější pravidla lobbismu! (30.09.2009)
Důsledek pseudolevičáctví (21.06.2009)
Mladým komsomolcům (21.06.2009)
Vojto, měl jsem tě rád (19.06.2009)
Stalinisté měli v Lidicích vlajky schované, komunisté to prý nevěděli (18.06.2009)
Ke komunistům přišli i odboráři (03.05.2009)
Před sjezdem a po něm (21.05.2008)
KSČM: cesta k vyhasínání (21.05.2008)
Filip odepsal Grebeníčkovi (16.05.2008)
Haló noviny se ptaly kandidátů na funkci předsedy ÚV KSČM (16.05.2008)
V KSČM se před sjezdem ozvalo volání po únoru 1948 (28.04.2008)
Výzva delegátům VII. sjezdu KSČM a všem komunistům (21.04.2008)
Znovu o úloze komunistické strany (21.04.2008)
Ještě jedno výročí (28.03.2008)
USNESENÍ ustavujícího sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy (28.03.2008)
Programové prohlášení KSČM (28.03.2008)
STANOVISKO k událostem po přijetí ústavního zákona o změně názvu ČSSR (28.03.2008)
Postavení, úloha, a vymezení působnosti Komunistické strany Čech a Moravy a jejích orgánů (28.03.2008)
Funkcionáři nově ustavené KSČM (28.03.2008)
Zpráva ÚV KSČ ustavujícímu sjezdu KS Čech a Moravy (28.03.2008)
Anti-Vejr aneb Proč nemám rád KSM (25.03.2008)
O současné politice komunistické strany (25.03.2008)
Jaká že to u některých rozhodují hlediska? (17.03.2008)
U mnohých často rozhodují úplně jiná hlediska (17.03.2008)
Dvě stovky komunistů demonstrovaly v Praze proti vládě (25.02.2008)
Je oportunismus to, že nejdeme na barikády? (17.12.2007)
Různé názory mohou existovat, není to nic neobvyklého (16.11.2007)
KSČM kritizuje Filipa a Dolejše (08.11.2007)
Socialismus V 21. století (04.11.2007)
Socialismus a poctivost (04.11.2007)
Životaschopné koncepty pro budoucnost (26.10.2007)
Dialektika kontinuity a diskontinuity (19.10.2007)
Trocha teorie nikoho nezabije (13.10.2007)
Je schopná KSČM modernizovat sebe samu? (10.10.2007)
Jsme stranou, která má na mysli zájmy pracujících a občanů (10.10.2007)
Který kandidát je pro KSČM přijatelný (07.10.2007)
O čem diskutovat a přemýšlet před sjezdem KSČM? (18.07.2007)
Média KSČM - ke středu semknout (03.07.2007)
Dosavadními přístupy nepřesvědčíme (04.06.2007)
Prohlášení RR RF ke stupňujícím se útokům vedených „z leva“ proti bolševickým publicistům (04.06.2007)
Proč jim tolik lidí věřilo a věří (11.05.2007)
Komunisté jsou skutečně nebezpeční (05.05.2007)
KSČM – partner, nebo kuriozita? (27.04.2007)
KSČM - partner, nebo kuriozita? (24.04.2007)
Zemřel Ladislav Adamec (17.04.2007)
Adamec mnohé pochopil (17.04.2007)
Musíme být schopni reagovat na dynamiku měnícího se světa (28.03.2007)
Několik poznámek k vnitrostranické diskusi (23.03.2007)
Budoucnost KSČM (13.03.2007)
O Lenina tolik nejde (12.03.2007)
Modernizace Leninem (07.03.2007)
Co nás čeká a o čem se musíme poradit (01.03.2007)
Vystoupení na 13. zasedání ÚV KSČM (26.02.2007)
Hrubá chyba (29.01.2007)
KSČM: vláda levého středu, nebo všech (12.11.2006)
Zákeřný směr úmyslně oslabující komunistické hnutí (06.04.2006)
Jsem komunistou navzdory tomu (27.03.2006)
Miroslava Moučková se stala členkou Rady ČTK (22.03.2006)
V. Filip: Nevidím důvod k obavám (25.02.2006)
Dopis Miroslava Grebeníčka předsedovi ÚV KSČM Vojtěchu Filipovi (24.02.2006)
Pražský lídr komunistů Beneš varuje před spory (21.02.2006)
Tisková zpráva z XXII. sjezdu KSČ-ČSSP (12.02.2006)
Dopis VV ÚV KSČM (10.02.2006)
Jasné a nejasné (17.01.2006)
Alternativní konference komunistických stran v Aténách (23.11.2005)
Za Mirkem Grebeníčkem (03.10.2005)
Projev na 7. zasedání ÚV KSČM (01.10.2005)
Prohlášení ÚV KSČM (01.10.2005)
Grebeníček: v době předvolební kampaně jsem pro KSČM přítěž (01.10.2005)
S minulostí jsme se vyrovnali, postoj k NATO nezměníme (01.10.2005)
Evropeizace a pragmatizace rudé strany (30.09.2005)
O komunistech pravých a nepravých (27.09.2005)
Přejít od zástupných problémů k podstatným - zamyšlení nad sjezdem SEL (23.09.2005)
Církev nad levicí (17.09.2005)
Sekretariát ÚV KSČM není spolkem příživníků (16.09.2005)
O mou funkci má zájem sedm zájmových skupin (16.09.2005)
Stanovisko VV OV KSČM v České Lípě (15.09.2005)
Čeká nás levicový příliv? (15.09.2005)
Grebeníček už těžko může vzít své slovo zpátky (14.09.2005)
Kdo ještě potřebuje v čele smečky samce Alfa? (14.09.2005)
Grebeníčkovi vždycky chyběla sebereflexe (13.09.2005)
Alfa samec to asi pochopil (13.09.2005)
Problémy samce Alfa: Za všechno může Klimša (13.09.2005)
Grebeníček nabídl funkci šéfa KSČM (12.09.2005)
Nesmíme promarnit nabízené šance, rozmělňovat náš vliv (12.09.2005)
Grebeníček si testuje podporu řečmi o odchodu (12.09.2005)
Grebeníček chce odejít z čela KSČM (12.09.2005)
Grebeníček: Trvá zájem KSČM o plné členství v SEL (10.09.2005)
Útok rudých ještěrů (02.09.2005)
Nekličkujme před problémy (02.09.2005)
Nedemokratické praktiky komunisté už nejednou odmítli (02.09.2005)
Manipulace nemající obdoby (28.08.2005)
Nekličkujme ve věci stalinismu (27.08.2005)
Co dlužíme (nejen) českým komunistům (21.07.2005)
Rozhovor Václava Moravce s Jiřím Dolejšem (01.07.2005)
KSČM v žádném ghettu není (24.06.2005)
Komunisté se aktivizují, počítají až s třiceti procenty (02.06.2005)
Omluva - důvod k zamyšlení (31.05.2005)
Je třeba jasnou identitu a větší iniciativu (23.05.2005)
Měli bychom se znovu omluvit (21.05.2005)
Žluč na jazyku - hlava plná ještěrů (07.05.2005)
Projev na oslavě Svátku práce na Letné (01.05.2005)
Grebeníček o 1. máji nenašel na současném Česku nic dobrého (01.05.2005)
Tisková zpráva KSČM 24. 4. 05 (24.04.2005)
Mýty o KSČM (15.04.2005)
Čerti rudě malovaní (06.04.2005)
Pro KSČM je Kraus bližší Klause (31.03.2005)
Jak vysoká je pro KSČM cena za ztrátu panenství? (31.03.2005)
Ujasněme si pojmy (17.02.2005)
Věnujme se věcné diskusi, ne levicovému hašteření (08.01.2005)
Ten říká to, ten zas tohle a dohromady neříkají nic (07.01.2005)
Dolejš: Haló noviny nepovažuji za komunistické (03.01.2005)
Ke Gottwaldovi jen na kulatiny (14.12.2004)
V okolí šéfa KSČM dál velebí Gottwalda (07.12.2004)
Co kdo řekl/neřekl/ napsal/nenapsal/ o 4. zasedání ÚV KSČM (07.12.2004)
Pražští komunisté hájili Gottwalda a politické procesy (06.12.2004)
Dělník na levici (13.11.2004)
KSČM a její vztah k vlastní minulosti (31.10.2004)
Tisková zpráva SDS 040519 (19.05.2004)
V ČR se tvoří prostor pro silnou socialistickou stranu (19.05.2004)
KSČM na počátku 21.století (14.05.2004)
Stanovisko předsednictva CV SDS ke spolupráci s KSČM (11.03.2004)
Sozialismus oder Tod (22.02.2004)
Paďouři a bojovníci (13.07.2002)

[Akt. známka (jako ve škole): 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Vojtěch Filip | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Politikon

červené návěští   Hlavní zprávy červený nadpis

zelené návěští   Novinky zelený nadpis
16.04.2018: Letní univerzita Evropské levice 2018
Letní univerzita EL se koná ve dnech 11. aľ 15. července 2018 ve Vídni pod mottem "Dialog pro pokrok v Evropě. 200 let od narození Karla Marxe, 100 let od konce 1. světové války. Bliľąí informace o účastnickém poplatku a registrační formulář jsou k dispozici na stránkách Evropské levice.

16.06.2017: Opět útoky spamovacích robotů
Doąlo k opakovaným útokům robotů sázejících do komentářů texty s podivnými "inzeráty" (podle vąech známek činskými). Jen poslední dvě dávky představovaly více neľ 200 těchto pseudokomentářů, které maľeme. bahis siteleri

16.06.2017: Někdo/něco zde krade ľ a ą?
V uplynulých dnech doąlo k technické závadě, v jejímľ důsledku se "beze stop" z některých článků (ale i z větąiny komentářů) ztratila vąechna písmena "ľ" a "ą" (nebo jenom jejich emosčást). Za závadu se omlouváme a na jejím odstranění pracujeme (zatím pátráním po příčině).

09.05.2017: Pietní akt na Oląanech
Jako kaľdoročně, i letos poloľila 9. 5. v 9 hodin delegace zástupců CV SDS a výboru praľské organizace SDS květiny k památníku padlých rudoarmějců na oląanském hřbitově. Při té přileľitosti jsme pietně vzpomněli i padlých daląích armád (včetně československé), kteří jsou na Oląanech uloľeni.

červené návěští   Anketa červený nadpis
V současnosti rozvířil hladinu návrh přijmout do ČR 50 syrských válečných sirotků. Co si o něm myslíte?

V Sýrii ani ľádní váleční sirotci nejsou.
1773 (1773 hl.)
Nebrat! Jeątě by nás podřezávali.
1355 (1355 hl.)
Konečně někdo uvaľující lidsky.
1384 (1384 hl.)
A» se kaľdý stará o sebe, nic nám do nich není.
893 (893 hl.)
Je to sice politikum, ale krok správným směrem.
1522 (1522 hl.)
Raději bychom měli zvýąit svou ostudně nízkou rozvojovou pomoc.
1319 (1319 hl.)
Prohnilý humanismus !!
897 (897 hl.)

Celkem hlasovalo: 9143


zelené návěští   Vyhledávání zelený nadpis


na nových stránkách

Rozšířené vyhledávání
Tématické skupiny
Seznam autorů


Google

web
sds.cz
blisty.cz
bbc.co.uk

zelené návěští   Vaąe komentáře zelený nadpis
[15.05.2018 19:15:23]
josef mikovec
Bohumír ©meral - Mučedník ztracených a vysněných příleľitostí http://www.novarepublika.cz/2018/0 5/frantisek-ferdinand-s ...

[15.05.2018 18:54:53]
josef mikovec
Zde jest zkuąební kámen, na němľ se dokáľe, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rako ...

[21.03.2018 17:10:12]
n
Snad se něco doví,!

[19.11.2016 10:28:45]
l&s
Doplnění k Peroutkovi - Zemanův projev byl míněn dobře, bohuľel se v něm dopustil dehonestujícího přeąlapu, kdyľ prohlásil, ľe Per ...

[27.02.2016 10:01:56]
l&s
Článek pana Bělohradského není k dispozici, tak jen pár postřehů k této stati. Paní Neudorflová sice správně píše, že je chyba, k ...

[28.10.2015 09:08:14]
-ik
Dobrý den pane ©lemendo! To, co jste napsal, je konstatování stavu. A co navrhujete jako pokus o naznačení cesty? Já mysl ...

[04.09.2015 14:20:12]
n
Samozřejmě, ľe jiľ těąím na shromáľdění, jako posledně na Václaváku. Doufám, ľe nebude chybět pán ©afr, kterého tímto srdečně zvu. ...

[13.08.2015 13:11:01]
n
SDS leží v žaludku tomu zoufalému tapetáři, takže je moc známá a okolí se musí postarat o její prosazení. Prohra s US a tím i se s ...

[13.08.2015 01:44:03]
-ik
Jestli že se mi zdá, že militantní skupiny dosahují lepších výsledků, měl byc se podívat na sebe, zda nepracuji špatně. Oni mohou ...

[08.06.2015 21:05:37]
-ik
"význam evropské levice pro vývoj ve světě a její podíl na jeho spoluutváření (globalizace, přenos zkušeností z jiných čá ...

[25.05.2015 14:58:27]
n
Lidstvo v rozvinutých zemích a tím myslím i naąi zemi, jiľ dosáhli hranic daląího materiálního pokroku a jeho daląí zvyąování je n ...

[25.05.2015 08:21:23]
l&s
"Proč se myšlenka lidové fronty boje proti fašismu prosadila v našem hnutí, až když bylo fakticky pozdě? Bylo vůbec možné, ab ...

[13.05.2015 09:45:10]
Milan Neubert
-iku, napsal jste víc věcí, s řadou souhlasím. Jednu námitku ale mám: dospěli jsme k závěru, že virtuální diskuse na webu nebo na ...

[10.05.2015 23:25:51]
-ik
Mám pocit, pane Neuberte, že jste se o kontakt s lidmi ani moc nesnažil. Diskuse na stránkách SDS je nulová. A i v minulosti jst ...

[06.05.2015 10:38:48]
n
Vítám tapetáře. Čest tvoji práci. Podle množství zbytečné práce opravdu stojíš ...


Teze programu SDS
Teze programu SDS

Bahisikayet.com Extrabet Deneme bonusu Denemebonusuz.com

Deneme Bonus Veren Bahis Siteleri 2022

en iyi bahis siteleri

jetbahis-girisi.com

Rexbet-girisi.com

hovarda-girisi.com

mobilbahis giris

sekabet guncel adres

asyabahis guncel adres

Maltcasino

pinbahiskayit.com

Tyto stránky byly vytvořen prostřednictvím redakčního systému phpRS.